اطلاعیه ها

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :2221773
بازديدکنندگان امروز :1285
کل بازديدکنندگان :31863126
بازديدکنندگان آنلاين :10
زمان بارگزاري صفحه :0/1406

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي      ارسال به دوست    

    معاون استاندار در دانشگاه سمنان :

زمینه حضور اساتید اقتصادی در کارگروه‌های استان سمنان فراهم می‌شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان بابیان اینکه زمینه حضور اساتید اقتصادی در کارگروه‌های استان فراهم می‌شود، گفت: این اقدام قطعاً در حل مشکلات اقتصادی موجود راهگشا خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، حشمت الله عسگری در نشستی با اساتید اقتصادی دانشگاه سمنان که مدیرکل برنامه ریزی استانداری سمنان هم در آن حضور داشت ، ضمن تاکید بر کاهش فاصله بین دانشگاه و محیط اجرایی استان با بیان اینکه تئوری‌های دانشگاهی در حوزه اقتصاد قطعاً برای حل مشکلات اقتصادی کشور و توسعه و بهبود فضای موجود راهگشا خواهد بود گفت : دانشگاهیان باید با اقدامات مؤثر خود، دیدگاهی که تئوری‌های اقتصادی را ناکارآمد و غیرعملی عنوان می‌کنند، از بین ببرند.
وی ضمن بیان اینکه زمینه حضور اساتید اقتصادی به عنوان مشاور در کارگروه‌های استان سمنان فراهم می‌شود، افزود : این آمادگی در استانداری وجود دارد تا واسطه‌ای برای ایجاد ارتباط دو سویه مابین مسئولان اجرایی استان و اساتید و نخبگان اقتصادی دانشگاه‌ها باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان  بابیان اینکه دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه سمنان می‌تواند به محلی برای کار اشتراکی برای توسعه ایده‌های خلاق ثروت ساز بر پایه علم و دانش اقتصاد و مدیریت تبدیل شود، گفت : اساتید دانشگاهی در حوزه اقتصاد و مدیریت، می‌توانند نقش مشاوره و بسیار تأثیرگذاری در تصمیم‌گیری اقتصادی مسئولان اجرایی استان ایفا کنند.
عسگری بابیان اینکه انتظار می‌رود فعالان اقتصادی برای حل مشکلات موجود ورود جدی‌تری داشته باشند، تصریح کرد: بدین منظور با همکاری اساتید دانشگاه راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه برای واحدهای بزرگ صنعتی استان سمنان با توجه به مشکلات پیش رو برای آنها در دستور کار است.
وی بابیان اینکه در حوزه اقتصاد و مدیریت می‌کوشیم تا از وجود اساتید و نخبگان اقتصادی دانشگاه، در مسائل پژوهشی در استان سمنان استفاده شود، اضافه کرد: با توجه به اینکه در گذشته باوجود منابع مالی، واحدهای بزرگی با تسهیلات ارزان قیمت و آورده‌های بسیار پایین در استان شکل گرفتند که مبنای آن‌ها بر پایه تحقیق و توسعه نبوده است لذا وجود واحد مشاوره قوی می‌تواند در توسعه و ارتقا تولید و  رفع مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ تأثیرگذار باشد.

 

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1397/12/21 ساعت :١٣:٤٣     تعداد نمایش:1472    کد خبر:١٥٦١٥

 


 
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2019 -Semnan university  All rights reserved