معاون وزیر علوم در دانشگاه سمنان ؛

اعتبارات سال آینده دانشگا‌ه ها رشد 31 درصدی دارد

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در دانشگاه سمنان، از رشد متوسط 31 درصدی اعتبارات سال آینده دانشگاهها طبق لایحه بودجه سال 1401 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر علی خطیبی با اعلام این خبر گفت :اعتبار پژوهشگاهها و مراکز تحقیقاتی نیز در سال آینده نیز متوسط بین 10 تا 12 درصد رشد خواهد داشت .

دکتر خطیبی افزود : اگر اوضاع هزینه ای دانشگاهها به همین ترتیب باشد سال آینده با مشکل کمتری در حوزه آموزش عالی مواجه خواهیم بود .

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد :  تلاش داریم نواقص را از طریق اعتبارات متمرکز وزارتخانه حل کنیم و یا در لایحه اصلاحیه قرار گیرد تا این مشکلات برطرف شود .

دکتر خطیبی با اشاره به تجهیز دانشگاهها گفت : ردیف تامین و تجهیزی در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است که از ان محل برای تجهیز دانشگاهها و از جمله دانشکده تازه تاسیس مواد و متالورژی دانشگاه سمنان اقدام خواهد شد .

وی ادامه داد : به لحاظ کلی برای تجهیز و مقاوم سازی ابنبه دانشگاهها اعتبارت خوبی در لایحه بودجه دیده شده که تلاش می کنیم محقق شود .

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری درباره حمایت از شرکتهای دانش بنیان نیز گفت : یکی از برنامه های وزیر علوم در دوره جدید تاسیس معاونت نوآوری و فناوری بود که خوشبخنتانه این معاونت کمتر از 100 روز تاسیس و آغاز به کار کرد .

دکتر خطیبی افزود : مهمترین کار این معاونت حمایت از شرکتهای دانش بنیان ، حمایت از جوانان ، فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاه است که در حوزه نوآوری و کار آفرینی فعالیت می کنند .

وی اظهار داشت : قطعا در این دوره تلاش می کنیم اعتبارات خوبی را برای این موضوع اختصاص دهیم تا بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی کاهش یابد .

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد : تلاش داریم در معاونت تازه تاسیس کار آفرینی و ایجاد اشتغال دانشگاهیان از طریق پارکهای علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان تقویت شود .

یادآور می شود ؛  معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با حضور خود در دانشگاه سمنان دانشکده مهندسی مواد و متالورژی این دانشگاه را افتتاح و از طرحهای نیمه تمام عمرانی دانشگاه سمنان  بازدید کرد

 

کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

تصاویر

 -  -  -  -  -  -

فیلم ها

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *