دانشگاه سمنان در موضوع علوم مهندسی در جایگاه 800 -601 رتبه بندی تایمز قرار گرفت

بر اساس آخرین رتبه بندی تایمز2022؛

دانشگاه سمنان در موضوع علوم مهندسی در جایگاه 800 -601 رتبه بندی تایمز قرار گرفت

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از قرار گرفتن نام دانشگاه سمنان در رتبه‌بندی موضوعی تایمز در سال 2022 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛  دکتر سیف‌الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت: بر اساس این رتبه‌بندی دانشگاه سمنان  توانست در موضوع علوم مهندسی جایگاه 601 تا 800 را بدست آورد  .

دکتر سعدالدین به شاخه های مختلف علوم مهندسی اشاره کرد و افزود : مهندسی عمومی، علوم مهندسی،  مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی شیمی زیر مجموعه موضوع علوم مهندسی است و سال گذشته نیز دانشگاه سمنان در همین جایگاه حضور داشت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه در سال ۲۰۲۲ ، 90 دانشگاه جدید از سراسر دنیا  به این رتبه بندی  اضافه شدند اظهار داشت : 41 دانشگاه ایرانی حائز رتبه از جمهوری اسلامی ایران در این رتبه بندی شرکت داشتند که در موضوع مهندسی در جمع یک هزار و 188 دانشگاه برتر جهان هستیم.

دکتر سیف‌الله سعدالدین تصریح کرد :  این رتبه‌بندی بر اساس  ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین‌المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد انجام شده است.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان افزود: دانشگاه سمنان در رتبه‌بندی کلی تایمز در سال 2022 در جایگاه 1001 تا 1200 قرار دارد.

گفتنی است ؛  این دانشگاه در رتبه بندهایی اعلام‌شده دانشگاه‌های جوان و آسیایی تایمز در سال 2021  موفق شده است جایگاه 251 تا 300 را به خود اختصاص دهد.

 

کلمات کلیدی
سمیه عبدالهی
تهیه کننده:

سمیه عبدالهی

تصاویر

 -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *