بازدید اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان از شرکتهای گروه صنعتی برنز و مالیبل سایپا

رئیس دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه سمنان از بازدید جمعی از اعضای ذهیات علمی این دانشگاه به منظور تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و آشنایی اعضای هیأت علمی با شرکت های صنعتی برنز و مالیبل سایپا خبر داد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر فتح الله قدس با اعلام این خبر گفت : در این بازدید 25 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان از دانشکده های مهندسی مواد و صنایع، مهندسی عمران ، مهندسی برق و کامپیوتر و پردیس علوم و فناوریهای نوین دانشگاه  و نیز کارشناسان آزمایشگاه دانشکده مهندسی مواد و متالورژی حضور داشتند .

دکتر قدس افزود :پس از بازدید از خط تولید و محصولات، جلسه ای با مسئولین گروه صنعتی برنز برگزار و در این جلسه درباره جذب فارغ التحصیلان،گذراندن دوره های کارآموزی دانشجویان، فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی، پایان نامه­ های صنعت محور و طرح­های پژوهشی بحث و تبادل نظر شد که مسئولین شرکت آمادگی و علاقه خود جهت همکاری با دانشگاه سمنان در همه زمینه­ ها را اعلام نمودند.

گفتنی است ؛ شرکت مالیبل سایپـــا در مهرماه سال 1344 به­ منظور تولید کلیه قطعات ریخته‌‌گری و انواع مصنوعات فلزی تأسیس شد که با خرید و نصب خط قالبگیری جدید،  کورههای ذوب چدن و آلومینیوم، خرید ماشینآلاتCNC و نصب آن توانسته است تولید خود را به طور چشمگیری افزایش دهد و با توجه به نیاز گروه خودروسازی سایپـــا ، تمرکز شرکت مالیبل سایپـــا بر تولید محصولات داخلی بوده ولی با وجود دانش فنی مناسب در این شرکت، صادرات محصولات همواره از استراتژی‌های شرکت است که در حال حاضر نیز این مهم از طریق صادرات قطعات ریختگی در حال انجام است.

گروه صنعتی برنز یکی از بزرگترین شرکت های عضو گروه صنعتی آذین خودرو است که محور تولیدات بر تولید قطعاتی همچون انواع داشبورد، رودری، طاقچه عقب و عایق های صوتی و حرارتی خودروهای ساخت داخل استوار است. بخش اصلی تولیدات این شرکت بر اساس تکنولوژی روز دنیا از مواد اولیه "ووداستاک" تولید می شود که در نوع خود تولید منحصر به فردی در کشور محسوب می شود .

 کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

تصاویر

 -  -