کنفرانس رشد بلور در دانشگاه سمنان بستر تبادل علمی با هند و سوئیس شد

کنفرانس رشد بلور در دانشگاه سمنان بستر تبادل علمی با هند و سوئیس شد

دبیر اجرایی ششمین کنفرانس رشد بلور ایران گفت: تبادل علمی از طریق اعزام دانشجو و استاد از ایران به هندوستان و سوئیس از ثمرات این کنفرانس ملی در دانشگاه سمنان بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر محمدحسین احسانی با اعلام این خبر گفت : ششمین کنفرانس رشد بلور ایران  با حضور پژوهشگران حوزه ماده چگال و رشد بلور از داخل و خارج از کشور به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه سمنان برگزارشد.
دکتر احسانی افزود : این کنفرانس با سخنرانی پروفسور راماسامی، بنیان‌گذار مرکز رشد بلور هندوستان و نیز پروفسورماگرز از انستیتو فیزیک لوزان سوئیس و شرکت دانشگاه های ایران برگزار شد.
وی با اشاره به دیدگاه دیپلماسی علمی دانشگاه سمنان عنوان کرد: این کنفرانس بستر تبادل علمی بین دانشگاه های ایران با کشورهای هندوستان و سوئیس و ارائه تازه ‌ترین یافته‌های علمی، پژوهشی و فناورانه در زمینه‌های متنوع ماده چگال و رشد بلور بین استادان، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان این حوزه فراهم آورد.
دکتر احسانی اظهار داشت : حضور دانشجویان و استادان ایرانی در کالج های تخصصی فیزیک کشورهای هندوستان و سوئیس در کنار تهیه مجله های تخصصی از دیگر دستاوردهای ششمین کنفرانس رشد بلور ایران بود.
وی افزود: فعالیت ۲ آزمایشگاه تخصصی رشد بلور در دانشگاه سمنان با توجه به اهمیت موضوع رشد بلور در بین رشته های مختلف مانند مهندسی مواد و شیمی فرصت میزبانی کنفرانس رشد بلور ایران را برای چهارمین سال پیاپی به دانشگاه سمنان داد.
دبیر اجرایی ششمین کنفرانس رشد بلور ایران ادامه داد:  با توجه به برگزاری همایش فیزیک در شهریور ۱۴۰۰ و کاهش فعالیت های آزمایشگاهی دانشجویان به دلیل شیوع ویروس کرونا، استقبال از کنفراس رشد بلور ایران امسال کمتر از سال های گذشته بود و تنها ۶۰ مقاله در زمینه های مختلف توسط دانشگاه های کشور ارسال شد.

یاد آور می شود، ششمین کنفرانس رشد بلور ایران 26 آبان به مدت یک روز و به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد .

کلمات کلیدی
سمیه عبدالهی
تهیه کننده:

سمیه عبدالهی

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *