همکاری های کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم افزایش می یابد

همکاری های کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم افزایش می یابد

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان از امضای تفاهم نامه همکاری با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر روح اله خادمی با اعلام این خبر گفت : در راستای توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی و ارتقا خدمات کتابخانه‌ای و اسنادی تفاهم‌نامه همکاری بین کتابخانه مرکزی ومرکز اسناد دانشگاه سمنان  و مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) منعقد و هم اکنون کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان به عضویت  این مجمع درآمده است .

دکتر خادمی افزود: "مکتا" عنوان اختصاری مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم است که کار خود را از سال 1393 با تمرکز بر ایجاد دسترسی و استفاده بیشتر از ظرفیت کتابخانه ها، تبادل تجربیات مدیران و همگامی و همدلی در پاسخ‌گویی به نیاز روزافزون فراگیران دانش و پژوهندگان و با همیاری و همکاری 16 کتابخانه در استان قم آغاز کرده است .

به گفته وی ؛  هم اکنون 60 کتابخانه عضو این مجمع بوده که 50 کتابخانه و مرکز اسناد و موزه در سطح استان قم و 10 کتابخانه خارج از استان قم عضو این مجمع هستند.

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان  با بیان اینکه «مکتا» با سه هدف اصلی اشتراک‌گذاری منابع، ارتقای بهره‌وری و تبادل تجربیات مدیران راه‌اندازی شده است تصریح کرد : نزدیک به سه میلیون جلد کتاب و منابع دیجیتال در مجموع کتابخانه‌های عضو مکتا وجود دارد که با توجه به وجود منابع موضوعی دانشگاه و حوزه ، مراجعان خاص خود را داراست و  در نظر دارد در آینده به مجمع کتابخانه‌های تخصصی ایران تبدیل شود.

یادآور می شود اساتید و دانشجویانی که قصد استفاده از منابع کتابخانه های عضو مجمع مکتا را دارند می توانند به سایت http://makta.ir مراجعه کرده و یا برای اطلاعات بیشتر با دفتر مدیریت کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان با شماره تلفن 31535134  تماس حاصل نمائید.

کلمات کلیدی
سمیه عبدالهی
تهیه کننده:

سمیه عبدالهی

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *