نمایه شدن مجله مطالعات فقه و حقوق اسلامی دانشگاه سمنان در پایگاه DOAJ

مجله مطالعات فقه و حقوق اسلامی دانشکده علوم انسانی دانشگاه سمنان در پایگاه DOAJ نمای شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ این مجله به سردبیری حمید مسجدسرائی و مدیر مسئولی عظیم حمزئیان به صورت فصلنامه منتشر می شود .

گفتنی است ، این مجله علاوه بر اینکه به تازگی در پایگاه علمی  دوآج نمایه شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و سایر پایگاه های داخلی نیز نمایه می شود.

یادآور می شود ؛ پایگاه DOAJ  در برگیرنده 12000 مجله دسترسی آزاد و  4,197,835 مقاله در همه حوزه‌های علمی شامل علوم، تکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی و انسانی است و ماموریت اصلی این پایگاه افزایش رویت پذیری، شهرت، استفاده بیشتر از مجلات دسترسی آزاد بدون محدودیت‌های جغرافیایی و زبانی است.

خاطر نشان می شود ؛ در حال حاضر دانشگاه سمنان دارای 19 نشریه علمی و تخصصی است که از این بین 8 مجله به زبان انگلیسی، 10 مجله به زبان فارسی و یک مجله به زبان عربی منتشر می شود و در ارزیابی سال 1401 کمسیون نشریات علمی وزارت عتف، سه مجله در دسته نشریات با رتبه بین المللی، یک مجله دارای رتبه علمی "الف"، هفت مجله دانشگاه دارای رتبه علمی "ب" قرار گرفتند.

تمامی مجلات معتبر علمی دانشگاه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده اند و همچنین سه مجله نیز در پایگاه استنادی اسکوپوس (Scopus) نمایه هستند.

شایان ذکر است؛ دانشگاه سمنان در سال 1402 از سه نشریه زبان انگلیسی که در پایگاه Scimago دارای رتبه کیفی Q هستند، برخوردار است.

 کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

تصاویر

 -

0نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

:

*