نخستین پژوهشگر پسادکتری دانشگاه سمنان در رشته مهندسی شیمی پذیرش شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از جذب نخستین پژوهشگر پسا دکتری این دانشگاه در رشته مهندسی شیمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ دکتر سیف ­الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت: دکتر سارا عبدی دانش­ آموخته دکتری مهندسی شیمی دانشگاه سمنان با طرح پیشنهادی سنتز و شناسایی غشای کامپوزیتیPES/MOF و ارزیابی کارآیی آن در حذف داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی از محلول­های آبی ، پژوهشگر پسا دکتری پذیرفته شده در این رشته است .

دکتر سعدالدین با بیان اینکه  استاد میزبان این پژوهشگر دکتر مسعود نصیری زرندی دانشیار دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز  است افزود : با پیگیری های انجام شده  بیش از یک­ساله این پژوهشگر و راهنمایی استاد میزبان دکتر مسعود نصیری زرندی جذب اعتبار برای اجرای این دوره از طریق صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و بنیاد ملی نخبگان انجام شده است .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان ادامه داد: دارا بودن حداقل یک طرح پژوهشی و فناوری کارفرمایی فعال همراه با اعتبارات کافی برای پرداخت حق­ الزحمه به پژوهشگر پسادکتری از الزامات شیوه ­نامه جاری در دانشگاه سمنان است.

دبیرکمیته پسا­دکتری دانشگاه افزود :  دکتر سارا عبدی از دانشجویان استعداد­های درخشان دانشگاه سمنان بوده­ اند که پس از طی تمامی مقاطع تحصیلی خود در این دانشگاه به عنوان متقاضی دوره پسادکتری اهتمام داشته ­اند.

به گفته دکتر سعدالدین ؛ عضویت در بنیاد ملی نخبگان، کسب عنوان دانش­ آموخته برتر کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه سمنان از سوی انجمن مهندسی شیمی ایران، دانشجوی نمونه دانشگاهی در سال تحصیلی 98-97، دانشجوی ممتاز دوره دکتری رشته مهندسی شیمی در رده طلایی طرح راد و دریافت جایزه پروفسور گودرز احمدی در سال 98 و انتشار مقالات با کیفیت علمی در برخی از نشریات معتبر بخشی از افتخارات این پژوهشگر پسا دکتری دانشگاه سمنان است .

دکتر سعدالدین  با بیان اینکه از آغاز پذیرش پژوهشگر پسا­دکتری در دانشگاه سمنان تاکنون سه  پژوهشگر پسا­دکتری با موفقیت به کار خود پایان داده ­اند خاطر نشان کرد :  در حال حاضر  شش پژوهشگر پسا دکتری در دانشگاه سمنان مشغول به فعالیت علمی هستند .

 

 

کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *