با هدف تقویت حوزه گردشگری؛

نخستین اپلیکیشن جامع گردشگری استان محصول شرکت فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان رونمایی شد

نخستین اپلیکیشن جامع گردشگری استان سمنان، با عنوان «پارکوپلو» محصول شرکت فناور هوشمند آرمان هماره رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ نخستین اپلیکیشن جامع گردشگری استان سمنان با عنوان «پارکوپلو» در آیینی توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان و با حضور دکتر محمدرضا صادقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان و دکتر امیر کرم زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان رونمایی شد .

دکتر امین جانقربانی مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اپلیکیشن براساس اعلام نیاز و سفارش اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان سمنان و با هدف تقویت حوزه گردشگری استان و بهره‌مندی از  جاذبه های گردشگری و پویایی در این شهر طراحی و ساخته‌شده است و هم اکنون در کافه بازار قابل دانلود و استفاده است .

دکتر جانقربانی در ادامه گفت: شرکت فناور هوشمند آرمان هماره با مسئولیت دکتر محمدحسین داورپور در سال ۱۳۹۸ در پارک علم و فناوری دانشگاه پذیرش شد و در زمینه «طراحی و تولید نوشت افزار هوشمند و ارائه خدمات بر بستر آن» فعالیت خود را آغاز نمود و با تیم کاری جوان، متخصص و پرتلاش خود موفق به تولید چندین محصول هوشمند از جمله اولین نوشت افزار هوشمند ایرانی با عنوان نوتوپیا و بستر نوین تبلیغاتی، جلوا و نماگو شد .

دکتر داورپور رئیس هیأت مدیره شرکت هوشمند آرمان هماره در توصیف اپلیکیشن پارکوپلو گفت: پارکوپلو از نظر طراحی، تدوین و جامعیت موضوع گردشگری در سطح استان سمنان بسیار کاربردی است  و تحت مالکیت اداره میراث فرهنگی به ثبت رسیده است، این اپلیکیشن با استفاده از اطلاعات گردشگری استان سمنان در سریع‌ترین و کم‌ترین زمان، مکان‌های مورد نیاز یک گردشگر را تامین و به معرفی جاذبه های گردشگری، صنایع دستی، هتل و مراکز اقامتی، موزه‌ها، مجتمع های بین راهی و ظرفیت های اسکان آنها نیز می پردازد.

به گفته دکتر داور پور ،  معرفی آداب و رسوم، پوشش، فرهنگ، سوغات، بازی ها و غذاهای محلی نیز در دسته بندی محتوایی در اپلیکیشن تعریف شده است.

دکتر داورپور در ادامه گفت: نام پارکوپلو که از دو کلمه پارک+پلو ساخته شده و اشاره ای ظریف به فرهنگ و نوع سفر ایرانیان دارد و از طرفی تداعی کننده نام مارکوپلو جهانگرد شناخته شده در دنیاست که این تشابه به هدف گسترش استفاده این اپلیکیشن در دامنه هایی بزرگتر و فراتر از استان سمنان است .

 

لینک دانلود نرم افزار https://cafebazaar.ir/app/com.hamareh.parkopolo

کلمات کلیدی
 کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

تصاویر

 -  -

0نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

:

*