با حضور رئیس صندوق رفاه دانشجویان ؛

سرای فرزانگان 4 دانشگاه سمنان به بهره برداری رسید

در مراسمی با حضور دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و مسئولان استان ، سرای فرزانگان 4 دانشگاه سمنان به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ،رئیس دانشگاه سمنان گفت :  این سرا در چهار طبقه و با زیر بنای سه  هزار و 170 متر مربع ساخته و ظرفیت اسکان 250 دانشجو را داراست .
دکتر مسعود نصیری زرندی افزود : این خوابگاه دانشجویی از محل تسهیلات بانک تجارت،  اعتبارات دانشگاه سمنان و با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف با 200 میلیارد ریال هزینه ساخته و به بهره برداری رسیده است .
دکتر نصیری اظهار داشت: ساخت سرای فرزانگان چهار دانشگاه سمنان از سال 1397 آغاز شده و  دارای سالـنهای رایانه، مطالعه  و ساختمان خشکشویی مطابق با استاندارد های خوابگاهی است .
رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه توجه هرچه بیشتر به ارتقای کیفیت محیط های خوابگاهی دانشجویی از اهداف و راهبردهای دانشگاه سمنان است افزود : دانشگاه سمنان در چشم انداز خود ایجاد و ساخت سراهای دانشجویی  با استفاده از ظرفیت خیرین، صندوق رفاه و مشارکت با نهادهای مالی را در دستورکار قرار داد

دکتر نصیری در آئین بهره برداری از این سرای دانشجویی با بیان اینکه کار خوابگاه سازی باید  یک کار فرهنگی قلمداد شود گفت : دانشگاه سمنان جزء نخستین دانشگاههایی بود که توانست این خوابگاه را در شرایطی که با افزایش قیمتها رو به رو شدیم با همت همه عوامل و پیمانکار مربوطه به اتمام برساند .

دکتر نصیری با بیان اینکه 65 درصد دانشجویان دانشگاه سمنان غیر بومی هستند و این دانشگاه تنها می تواند برای  35 درصد از دانشجویان خوابگاه  تامین نماید ، خواستار اختصاص اعتبار از سوی صنوق رفاه برای تجهیز کامل این خوابگاه ، ساخت خوابگاههای جدید و نیز ساماندهی سلف سرویس ها و طرحهای ورزشی دانشگاه سمنان شد .

دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هم در این آئین ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت : خوشبختانه دانشگاه سمنان توانسته از اختصاص ظرفیت خوابگاه سازی در قانون بودجه سالانه به خوبی استفاده نماید .

دکتر بهروز گل محمدی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه سمنان هم با بیان اینکه دانشگاه سمنان دارای 18 واحد خوابگاهی است خواستار کمک وزارت علوم در زمینه توسعه خوابگاههای دانشجویی با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و افزایش اجاره بها شد .

 

کلمات کلیدی
سمیه عبدالهی
تهیه کننده:

سمیه عبدالهی

تصاویر

 -  -  -  -  -  -  -

فیلم ها

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *