رقابت بیش از سه هزار و 200 داوطلب در نوبت دوم آزمون سراسری 1403 در دانشگاه سمنان

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری از رقابت سه هزار و 269 داوطلب در نوبت دوم آزمون سراسری 1403 در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر فرزین یغمایی با اعلام این خبر گفت : این آزمون همزمان با یکهزار و ۷۴۷ حوزه اصلی ، در ۴۰۸ شهرستان کشور صبح و بعد از ظهر روز پنجشنبه 21 تیر و صبح روز جمعه 22 تیر در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان نیز  برگزار می‌شود.

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری افزود : در صبح روز پنجشنبه داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و فنی با یکدیگر رقابت می کنند .

دکتر یغمایی به آمار داوطلبان حوزه امتحانی دانشگاه سمنان به تفکیک هر گروه آزمایشی اشاره کرد و افزود : در مجموع 872 داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی در دانشگاه سمنان با یکدیگر رقابت می کنند که از این تعداد 542 داوطلب خانم و 330 داوطلب آقا هستند .

وی ادامه داد : در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی نیز 603  داوطلب روی صندلی رقابت می نشینند که از این تعداد 241داوطلب خانم و 362 داوطلب آقا هستند .

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری اظهار داشت : در نوبت عصر روز پنجشنبه نیز گروه های آزمایشی هنر با 236 داوطلب و گروه آزمایشی زبان های خارجی با 275 داوطلب در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان با یکدیگر رقابت می کنند .

دکتر یغمایی تصریح کرد : آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی به عنوان دارنده بیشترین داوطلب صبح روز جمعه با رقابت یک هزار و 283 نفر برگزار خواهد شد .

وی افزود : از این میزان داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی 836 داوطلب خانم و 447 داوطلب آقا هستند .

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری با اشاره به رقابت هشت هزار و 766 داوطلب در نوبت دوم آزمون سراسری در استان سمنان گفت : علاوه بر حوزه امتحانی دانشگاه سمنان ، درحوزه امتحانی شاهرود سه هزار و 479 داوطلب (دو هزار و 131 داوطلب خانم و یک هزار و 348 داوطلب آقا )  ، در حوزه امتحانی دامغان یک هزار و 98 داوطلب (شامل 659 داوطلب خانم و 439 داوطلب آقا ) و در حوزه امتحانی گرمسار 920 داوطلب (شامل 599 داوطلب خانم و 327 داوطلب آقا ) با یکدیگر رقابت خواهند کرد .

دکتر یغمایی خاطر نشان کرد : در مجموع در این نوبت از آزمون سراسری   ۹۸۴ هزار و ۲۱۴  داوطلب در کشور با یکدیگر رقابت می کنند و در مجموع ۳۷ درصد داوطلبان این نوبت از کنکور را  آقایان و ۶۳ درصد داوطلبان را بانوان تشکیل می‌دهند. 

 

 

 کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی