به مناسبت روز شهید صورت گرفت ؛

دیدار رئیس و دیگر مسئولان دانشگاه سمنان با خانواده شهید محمود اخلاقی

به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا ، رئیس و دیگر مسئولان دانشگاه سمنان با خانواده شهید محمود اخلاقی از شهدای دوران دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛  حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان در این دیدار با اشاره به 22 اسفند به عنوان روز بزرگداشت شهدا گفت : شهید محمود اخلاقی از افتخارات شهر و دیار ماست و ذوق و نبوغی که در جنگ داشتند به عنوان میدان دار جنگ بودند .

وی ادامه داد : شهدا زنده هستند و ناظر بر عملکرد ما هستند ، آنها رفتند و ما باید پیام آنها را که دفاع از ولایت و رهبری ، ارزشها و نظام است محقق نمائیم .

دکتر سیف الله سعدالدین رئیس دانشگاه سمنان نیز در این دیدار گفت : شهدا سرمایه های نظام هستند و آنان راه ، علم و مسیر انقلاب اسلامی هستند و بزرگترین سرمایه خود را که جانشان بود تقدیم نظام و انقلاب کردند . 

دکتر سیف الله سعدالدین افزود : شهید اخلاقی چهره ای ملی بود و به صورت ملی و فرا ملی عمل کرد و در برخوردها بسیار ملایم و صبور بود اما زمانی که فرماندهی می کرد بسیار جدی بود .

در این دیدار خانواده شهید اخلاقی نیز از ویژگی های اخلاقی و خاطرات خود گفتند .

شهید محمود اخلاقی در سال ۱۳۳۵ در شهر سمنان متولد شد.

پس از اخذ دیپلم توانست در رشته طراحی، در دانشگاه سمنان به مدرک فوق‌دیپلم دست یابد و بالطافت روحی خود در روستای چاشم به شغل معلمی مشغول شد. از سال ۱۳۵۲ فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ فعالیت‌های او در دانشگاه دوچندان شد.

کارکشتگی و استعداد او در امور نظامی سرآمد بود. در عملیات «کربلای ۱»، وقتی یکی از چشم‌هایش را خالصانه تقدیم درگاه دوست کرد، ذکر یا مهدی (عج) بر لبانش جاری بود.

در عملیات «بدر» نیز از ناحیه پا مجروح شد، اما حاضر به ترک منطقه نشد. او در عملیات‌های بستان و «کربلای ۵» هم مجروح شد. سرانجام ۷ مرداد ۱۳۶۷، چهارمین روز عملیات مرصاد، حاج محمود به شهادت رسید.

یادش گرامی و راهش پر رهرو

 

 

 کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

تصاویر

 -  -  -  -  -