برگزاری همایش آشنایی با علوم شناختی و ریاضیات ویژه دانش آموزان به همت دانشگاه سمنان

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از برگزاری همایش آشنایی با علوم شناختی و ریاضیات ویژه دانش آموزان دوره دوم در آزمایشگاه تعامل انسان و اطلاعات این دانشگاه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، دکتر محمد حسین احسانی گفت : در این همایش که با همکاری  آموزش و پرورش شهرستان سمنان، انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه سمنان و  ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی به صورت مجازی برگزارشد، دانش آموزان با علوم شناختی آشنا و یافته های خود را تمرین کردند .

دکتر احسانی افزود :این همایش یک روزه با  سخنرانی دکتر سعدالدین سرپرست دانشگاه آغاز و با سخنرانی دکتر مجید اسحاقی گرجی، دکتر پرویز صباحی، دکتر امین جانقربانی و هما ترحمی (مسئول انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی استان و سرگروه ریاضی متوسطه دوم استان سمنان) به دبیری دکتر رحمان معرفت، مسئول آزمایشگاه تعامل انسان و اطلاعات ادامه یافت .

گفتنی است ؛ علوم شناختی و فناوری های مرتبط با آن از دانش و علوم روزآمد و نوین است که ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به عنوان یکی از ستادهای زیر مجموعه معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری بر روی فناوری های پیشرفته در حوزه علوم شناختی فعالیت دارد.

در دانشگاه سمنان نیز رشته ای بنام علوم شناختی دایر است و هم راستا با برنامه های علمی کشور، به تربیت دانشجویان و پژوهش های مرتبط با این موضوع می‌پردازد.

علوم شناختی  مطالعه علمی و بین رشته ای ذهن و فرآیند های آن است، که ساختار و عملکرد شناختی ذهن را بررسی می‌کند.

 

کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

تصاویر

 -  -  -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *