برگزاری سومین همایش ملی دبیران عربی مدارس کشور به میزبانی دانشگاه سمنان

سومین همایش کشوری دبیران عربی با عنوان «بررسی راه‌کارهای تقویت مهارت ترجمه و کاربرد مهارت‌های زبانی عربی در تدریس کتاب‌های عربی درسی مدارس کشور» با حضور بیش از 700 نفر از معلمان عربی سراسر کشور به صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ در ابتدای این همایش دکتر حسن علی شربتدار مسئول انجمن علمی زبان و ادبیات عربی استان سمنان برگزاری چنین همایش‌هایی را در پویایی، توسعه و بروز سازی اطلاعات و تقویت مهارت‌های معلمان عربی کشور موثر دانست .
در ادامه دکتر علی‌اکبر نورسیده عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان  با برشمردن اشکالات و نواقص متعدد موجود در کتاب‌های درسی بویژه در زمینه آموزش زبان عربی و تناقض موجود در سیاستهای کلان آموزشی با متن تالیفی کتاب‌های درسی، تنها راه برون رفت از شرایط فعلی را در روزآمدی علمی معلمان و بروز رسانی محتوای آموزشی و استفاده از امکانات متعدد آموزشی در تدریس زبان عربی دانست.
دکتر طیبه عباسی مسئول دبیرخانه کشوری زبان عربی نیز  ضمن بررسی رابطه عمیق و گسترده فرهنگ با ترجمه بر ناکارآمدی کتاب‌های درسی فعلی و نواقص متعدد در حوزه تدوین مطالب در این زمینه اشاره  و خواستار بازنگری در محتوای آموزشی و پررنگ کردن نقش ترجمه با روزآمد کردن محتوای کتاب‌های درسی عربی شد.
 دکتر امیر مرتضی عضو شورای اجرایی انجمن علمی عربی استان سمنان  ضمن بررسی وضع فعلی متون مورد استفاده در مدارس با بیان چالش‌های آن راهکارهایی در زمینه مورد پژوهش خود ارائه داد.

گفتنی است ؛ این همایش با همکاری دبیرخانه کشوری زبان عربی وزارت آموزش و پرورش و همکاری گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان برگزار شد

 کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

0نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

:

*