ارتقای 20 پله ای رتبه دانشگاه سمنان بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی جهانی لایدن

ارتقای 20 پله ای رتبه دانشگاه سمنان بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی جهانی لایدن

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گفت: بر اساس رتبه بندی 2021 لایدن ، دانشگاه سمنان توانست با ارتقای 20 پله ای نسبت به سال 2020 ، رتبه 868 را در میان یک هزار و 225 دانشگاه‌ برتر جهان و 36 دانشگاه کشور ثبت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان، دکتر سیف‌الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت: دانشگاه سمنان در رتبه بندی سال 2020 این نظام رتبه بندی توانست رتبه 888 را بدست آورد که با تلاش کلیه دانشگاهیان این دانشگاه،  در رتبه بندی سال 2021 رتبه دانشگاه سمنان با 20 پله ارتقاء روی عدد 868 ایستاد .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به اینکه دانشگاه سمنان از سال 2019 در رتبه‌بندی لایدن واردشده است افزود: در رتبه‌بندی 2021 دانشگاه سمنان موفق شده است با 68 پله ارتقاء نسبت به سال 2019 رتبه 868 جهانی را در میان دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص دهد .

دکتر سعدالدین افزود : رتبه‌بندی لایدن یکی از نظام‌های معتبر ارزیابی دانشگاهی است که هرساله دانشگاه‌های برتر دنیا را بر اساس شاخص‌های معتبر علم‌سنجی مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار می‌دهد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان  اظهار داشت :  لایدن برای این ارزیابی‌ها از تولیدات علمی دانشگاه‌ها در سال‌های 2016 تا 2019 از پایگاه اطلاعاتی Web of Science استفاده کرده است .

به گفته دکتر سعدالدین ، شاخص‌هایی چون  مرجعیت علمی (تأثیر علمی)، دیپلماسی علمی، دسترسی آزاد به انتشارات و تنوع جنسیت  از مهم‌ترین معیارهای کلی نظام رتبه‌بندی لایدن است .

کلمات کلیدی
سمیه عبدالهی
تهیه کننده:

سمیه عبدالهی

تصاویر

 -  -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *