همزمان با سراسر کشور ؛

آغاز نوبت اول کنکور سراسری 1402 در دانشگاه سمنان

نخستین روز از نوبت اول کنکور سراسری 1402 با رقابت یک هزار و 247 داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی در دانشگاه سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمونهای سراسری گفت :در مجموع سه هزار و 164 داوطلب در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان به مدت دو روز با یکدیگر به رقابت می پردازند

دکتر پرویز ملک زاده افزود : از این تعداد یک هزار و 951 نفر شامل 62 درصد شرکت کنندگان کنکور امسال در این حوزه را بانوان و یک هزار و 213 نفر شامل 38 درصد را آقایان تشکیل می دهند .

وی افزود :در نوبت عصر روز پنجشنبه 29 دی نیز 240 نفر از داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی با یکدیگر رقابت می کنند

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمونهای سراسری با بیان اینکه داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و گروه آزمایشی علوم انسانی هم در نوبت صبح روز جمعه سی ام دی با یکدیگر رقابت می کنند افزود : 585 نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و 898 نفر نیز در گروه آزمایشی علوم انسانی در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان روی صندلی رقابت خواهند نشست .

دکتر ملک زاده با بیان اینکه داوطلبان گروه آزمایشی هنر آخرین گروه رقابتی نوبت اول کنکور سراسری هستند اظهار داشت : در این گروه نیز 194 داوطلب در این حوزه با هم رقابت می کنند .

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمونهای سراسری با بیان اینکه این آزمون متفاوت‌ترین کنکور سال‌های گذشته است افزود : با توجه به مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی که در تیرماه سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد، با چهار تغییر مهم «حذف دروس عمومی»، «تأثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه‌ها» و «برگزاری دو بار در سال» متفاوت‌ترین نوع کنکور از گذشته تاکنون است.

گفتنی است ، در مجموع در نوبت اول آزمون سراسری 1402 هشت هزار و 865 داوطلب در چهار حوزه امتحانی در استان سمنان با یکدیگر رقابت می کنند .

58 درصد داوطلبان نوبت اول کنکور سراسری در استان سمنان را بانوان و 42 درصد را آقایان تشکیل می دهند .

تعداد داوطلبان شرکت کننده در نوبت اول کنکور سراسری 1402 در کل کشور نیز 977 هزار و 460 نفر است .

نتایج این نوبت از کنکور اسفند ماه اعلام خواهد شد .

گفتنی است ، سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان به همراه محمد بهرامی فرماندار سمنان با همراهی دکتر سعدالدین سرپرست  دانشگاه سمنان از حوزه امتحانی این دانشگاه در نخستین روز نوبت اول آزمون سراسری بازدید کردند

 کلمات کلیدی
سمیه عبداللهی
تهیه کننده:

سمیه عبداللهی

تصاویر

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

0نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

:

*