برای نخستین بار به دانشگاه ها اختصاص یافت ؛ دستیبابی دانشگاه سمنان به رتبه كيفي Q2 از سوی سایمگو در سال 2020

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه سمنان از دستيابي اين دانشگاه به رتبه كيفي Q2 بر اساس ارزيابي سال 2020 از سوی سایمگو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دكتر سيف‌الله سعدالدين با اعلام اين خبر گفت: بر مبناي نتيجه ارزيابي صورت گرفته توسط سايمگو2020، دانشگاه‌ها پس از بررسي در شاخص‌هاي پژوهشي، نوآوري و اجتماعي (جامعه) موفق شده‌اند از سايمگو رتبه كيفي Q دريافت كنند.
وي افزود : اين شاخص‌ها از اهميت و تأثيرگذاري بالايي در اختصاص رتبه كيفي برخوردار هستند و سايمگو در اختصاص رتبه كيفي از روش‌شناسي با ضريب تأثير متفاوتي بهره برده است .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان ادامه داد : به طور مثال سهم شاخص پژوهش 50 درصد است  كه وزن‌هاي اختصاص‌يافته به انديكاتورهاي وابسته به آن از تنوع خاصي برخوردار است .
دکتر سعدالدین افزود : شاخص نوآوري كه در اين رتبه‌بندي حائز اهميت است از ضريب تأثير 30 درصدي و ضريب اجتماعي  با 20 درصد تأثير ازجمله شاخص‌هاي مطرح در اين رتبه‌بندي هستند
دكتر سعدالدين بابيان اينكه دانشگاه سمنان موفق شده است در اين رتبه‌بندي به رتبه كيفي Q2 دست يابد خاطرنشان كرد: با تلاش‌هاي دانشگاهيان دست‌يابي به رتبه كيفي  Q1 در سال‌هاي آتي دست‌يافتني است.
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد : در سال‌هاي اخير اين دانشگاه در اكثر نظام‌هاي معتبر رتبه‌بندي ملي و بين‌المللي حضور داشته است كه اين امر مهم بيانگر چشم‌انداز همراه با سياست‌گذاري و راهبردهاي مطلوب مديريت دانشگاه براي استمرار و حفظ حضور در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي محسوب مي‌شود.
دكتر سعدالدين از تلاش‌هاي ارزشمند اعضاي هيأت علمي و دانشجويان تحصيلات تكميلي كه براي انتشار مقالات معتبر علمي و انجام پژوهش‌هاي كيفي و كاربردي همگام با ساير افراد جامعه در سال جهش توليد گام برمي‌دارند، قدرداني کرد .

کلمات کلیدی
محمدرضا بشارتی
تهیه کننده:

محمدرضا بشارتی

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *