شش پژوهشگر دانشگاه سمنان در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند

افتخاری دیگر برای دانشگاه مادر و منتخب استان؛

شش پژوهشگر دانشگاه سمنان در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند

با روش‌شناسی پیشرفته بر روی داده های مستخرج از دو پایگاهESI و WOS توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC )شش پژوهشگر دانشگاه سمنان در لیست پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند .

با روش‌شناسی پیشرفته بر روی داده های مستخرج از دو پایگاهESI  و WOS توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC )شش پژوهشگر دانشگاه سمنان در لیست پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان در آئین نجم (نکوداشت جایگاه محققان ) با اعلام این خبر گفت : بر اساس اعلام این پایگاه ها و در حوزه موضوعی مهندسی دکتر نیما امجدی با سه هزار و 228 استناد ، دکتر سیف الله سعدالدین با یک هزار و 736 استناد ، دکتر فرامز هرمزی با یک هزار و 705 استناد و دکتر سامان رشیدی با یک هزار و 159 استناد  در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند .
دکتر سعدالدین با بیان اینکه  دکتر مجید اسحاقی نیز در حوزه موضوعی ریاضیات با یک هزار و 49 استناد دیگر عضو هیات علمی دانشگاه سمنان است که در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفته است افزود : مهندس هادی اسکندر دانشجوی فارغ التحصیل این دانشگاه در حوزه موضوعی علوم کامپیوتر نیز با یک هزار و 102 استناد توانست برای دومین سال پیاپی در این لیست جهانی قرار گیرد .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه تعداد پژوهشگران یک درصد برتر این دانشگاه در مقایسه با پارسال دو نفر افزایش داشته است گفت : دکتر سیف الله سعدالدین و دکتر نیما امجدی بیش از چهارسال متوالی ، دکتر مجید اسحاقی برای سومین سال، دکتر فرامرز هرمزی برای دومین سال متوالی و دکتر سامان رشیدی برای نخستین بار است که توانسته‌اند نام خود را در این لیست ثبت نمایند .
به گفته دکتر سعدالدین دانشگاه سمنان در آخرین رده‌بندی دانشگاه‌های جامع کشور در زمینه پژوهش رتبه هشت کشوری را کسب کرده است که برترین دانشگاه استان و دومین دانشگاه منطقه ۹ کشور محسوب می‌شود.

محمدرضا بشارتی
تهیه کننده:

محمدرضا بشارتی