در سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۸

دانشگاه سمنان از برگزیدگان استفاده از همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها معرفی شد

سرپرست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان گفت : بر اساس گزارش پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) دانشگاه سمنان توانست رتبه سوم را در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها ، رساله‌ها و پیشنهاده ها کسب نماید .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، دکتر روح الله خادمی با اعلام این خبر گفت : بر اساس این گزارش دانشگاه سمنان پس از دانشگاههای  شیراز و فردوسی مشهد توانست عنوان سوم کشوری همانندجویی را در سال تحصیلی ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ به دست آورد .
دکتر خادمی با بیان اینکه  در حال حاضر 383 نفر از دانشگاه سمنان در سامانه همانندجو عضو هستند افزود :  در سال تحصیلی ۱۳۹۷- ۱۳۹۸تعداد درخواست های اعضاء هیات علمی  دانشگاه سمنان  یک هزار و 478  عنوان و تعداد درخواست های کاربران غیر هیات علمی  دانشگاه سمنان 592 عنوان بوده است .
سرپرست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان گفت : بر اساس قانون "پيشگيري و مقابله با تقلب در تهيه آثار علمي" ، کاربرد سامانه همانندجو براي پيشنهاده‌ها (پروپوزال‌ها)، پايان‌نامه‌ها، و رساله‌ها در حوزه‌هاي علميه و همچنين دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، و مؤسسه‌هاي آموزش عالي، پژوهشي، و فناوري دولتي و غيردولتي کشور الزامي است.
دکتر خادمی خاطر نشان کرد : برای جلوگیری از همانندی متن پایان نامه ها، اعضا و کاربران دانشگاه می توانند با مراجعه به بخش همانندجویی سایت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد از امکانات این سایت بهره مند شوند .

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم