همزمان با دهه مبارک فجر

ساخت آزمایشگاه مرکزی و خوابگاه خیر ساز دانشگاه سمنان آغاز شد

در ششمین روز دهه فجر کلنگ ساخت آزمایشگاه مرکزی و خوابگاه خیر ساز دانشگاه سمنان با حضور مسئولان دانشگاه و نیز مسئولان استان به زمین زده شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ رئیس دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : ساخت ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی در پردیس شماره یک دانشگاه آغاز شد .
دکتر مسعود نصیری زرندی با بیان اینکه این ساختمان در دوطبقه با زیر بنای چهار هزار متر مربع ساخته می شود افزود : این طرح دارای فضای آزمایشگاهی ، اداری و مدیریت است .
وی گفت : هزینه ساخت این آزمایشگاه بیش از 150 میلیارد ریال پیش بینی شده است و در صورت تامین اعتبار در مدت دو سال به بهره برداری می رسد .

دکتر خجسته پور معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز در سخنانی در این مراسم بر اهمیت نقش دانشگاه و پژوهش در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکید کرد.

دکتر سیف الله سعدالدین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز با بیان اهمیت نقش آزمایشگاه مرکزی در درآمدزایی برای دانشگاه وکشور به جایگاه ویژه آزمایشگاه های مرکزی در کشورهای پیشرفته دنیا اشاره کرد و خاطر نشان ساخت آزمایشگاه مرکزی دانشگاه سمنان به سامانه آزمایشگاه های مرکزی کشور متصل است.

ساخت خوابگاه خیر ساز دانشگاه دیگر طرحی بود که امروز مراحل ساخت آن با حضور مسؤولین استانی و شهرستان سمنان آغاز شد.
سرپرست معاونت عمرانی دانشگاه با بیان جزئیات فنی این خوابگاه خیرساز خاطر نشان کرد: ساختمان این خوابگاه  با زیر بنای 514 متر مربع در دوطبقه و با مشارکت خیرعزیز جناب حاج آقا قربان پهلوانی و دانشگاه سمنان ساخته می شود و همچنان ظرفیت ساخت خوابگاه های جدید با مشارکت خیرین عزیز فراهم است.
وی افزود : این خوابگاه شامل شش سوئیت 75 متر مربعی با ظرفیت هر سوئیت هشت نفر است .
دکتر کافی هزینه پیش بینی شده برای اجرای این طرح را یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت : در صورت تامین اعتبار این ساختمان تا 12 ماه دیگر به بهره برداری می رسد .
وی خاطر نشان ساخت یکی از دلایل انتخاب ساختمان‌های کوچک برای ساخت خوابگاه این است که خیرین عزیز بتوانند در ساخت آن مشارکت کنند.

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -  -