با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور ؛

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) دانشگاه سمنان افتتاح شد

در آئینی با حضور با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) دانشگاه سمنان افتتاح شد .

در آئینی با حضور با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور،  مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) دانشگاه سمنان افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آئین افتتاح و بازدید از این مرکز ، از مسئولان دانشگاه سمنان برای ایجاد این مرکز به عنوان ابتکاری در جهت مهارت آموزی به دانشجویان و کمک به آینده شغلی آنان قدردانی کرد .
رئیس دانشگاه سمنان نیز در مراسم آغار به کار این مرکز گفت : این مرکز در دانشگاه سمنان فعالیت خواهد نمود، به منظور توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد در مرکز کار آفرینی و نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ایجاد شد .
دکتر مسعود نصیری با بیان اینکه این مرکز با کسب مجوز از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان آغاز به کار کرده است افزود : گسترش فعالیت‌های مهارت آموزی و تحقق دانشگاه کار آفرین در دانشگاه سمنان از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است .
وی اضافه کرد : دانشجویان در این مرکز از تجربیات و مشاوره‌های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنان به نوعی هدایت و تضمین می‌شود .
رئیس دانشگاه سمنان  با بیان اینکه هدف دانشگاه سمنان آموزش مهارت به دانشجویان و هدایت فارغ التحصیلان به سوی آینده شغلی درخشان است افزود : دانشجویان در همان دوران دانشجویانی باید مهارتی را کسب نمایند تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند علاوه بر داشتن شغل در زمینه کارآفرینی هم نقشی در جامعه داشته باشند .
رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه ایران توانمند به لحاظ اقتصادی نیازمند تربیت دانشجویانی است که اهل ریسک باشند و این امر نیازمند آموزش مهارت است افزود : با مشاوره‌های شغلی درست می‌توان دانشجویان را در زمینه شغلی هدایت کرد .
دکتر نصیری با بیان اینکه مهارت آموزی و مشاوره شغلی در مسیر زندگی دانشجویان بسیار تاثیرگذار است  گفت : مهارت ورزی باعث ایجاد اعتماد به نفس برای دانشجویان خواهد شد و این امر در دیگر مراحل زندگی آنان نیز موثر خواهد بود .
وی به نامگذاری سال با عنوان جهش تولید اشاره کرد و گفت : برای تحقق این نامگذاری می‌توان با گسترش فعالیت‌ها و ایجاد مراکز مختلف فنی و حرفه ای در فضای دانشگاه ، دانشجویان را در استفاده از مهارت‌های این مراکز با صرف کمترین وقت و هزینه ترغیب کرد که این امر نه تنها در آینده شغلی آنان بلکه در آینده کشور نیز تأثیرگذار است .
لازم به ذکر است پیش تر نیز همکاری‌های مؤثری بین پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و سازمان فنی و حرفه ای استان سمنان در آموزش مهارت‌های لازم برای اشتغال دانشجویان اعم از دوره‌های نرم افزاری وجود داشته است که با تأسیس این مرکز این همکاری در سطح گسترده‌تری تداوم خواهد داشت.
روابط عمومی دانشگاه سمنان
تهیه کننده:

روابط عمومی دانشگاه سمنان

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *