به مناسبت 12 اردیبهشت‌ماه؛

پیام تبریک رئیس دانشگاه سمنان به مناسبت روز معلم و استاد

 دکتر مسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه سمنان

دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان طی پیامی دوازدهم اردیبهشت، روز معلم و استاد را به تمامی استادان و اعضای هیأت علمی کشور و دانشگاه سمنان نگین خردورزی خطه کویر صمیمانه تبریک گفت و آنان را به تلاش برای ایجاد روحیه خودباوری و کوشش برای به‌ثمر رساندن استعداد و توانایی‌های بالقوّه موجود در جوانان و اهتمام به ارتقاء کیفیت آموزش و توجه به پژوهش‌های هدفمند دعوت کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان، دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان طی پیامی دوازدهم اردیبهشت، روز معلم و استاد را به تمامی استادان و اعضای هیأت علمی کشور و دانشگاه سمنان نگین خردورزی خطه کویر صمیمانه تبریک گفت و آنان را به تلاش برای ایجاد روحیه خودباوری و کوشش برای به‌ثمر رساندن استعداد و توانایی‌های بالقوّه موجود در جوانان و اهتمام به ارتقاء کیفیت آموزش و توجه به پژوهش‌های هدفمند دعوت کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

«منْ وقر عالماً فقدْ وقر ربّه» (هرکس دانشمندی را گرامی بدارد، بی‌گمان پروردگارش را گرامی داشته است.)  امام علی (ع)

معلّمی نماد شکوه و عظمت انسان‌های پاک‌باخته‌ای است که در طول تاریخ در عرصۀ تعلیم و تربیت، زیباترین نشانه‌های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته‌اند. و نقش محوری و اساسی معلّمین و اساتید در تربیت نسل جوان و افزایش دانش و فرهنگ در جامعه، بر کسی پوشیده نیست و باید در نظر داشت که پاسداشت مقام آنان، پاسداشت جامعه است.

تلاش برای  ایجاد روحیه خودباوری در میان جوانان این مرز و بوم  و کوشش برای به‌ثمر رساندن استعداد و توانایی‌های بالقوّه موجود در آینده‌سازان ایران اسلامی و اهتمام به ارتقاء کیفیت آموزش و توجه به پژوهش‌های هدفمند و تلاش برای مأموریت‌گرا شدن دانشگاه‌ها از مهم‌ترین رسالت‌های اساتید در مقطع حساس کنونی است. و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های علمی و داشته‌ها و دستاوردهای حاصل شده، ثمره فعالیت عالمانه هزاران عضو هیأت علمی کشور است.

دانشگاه سمنان نیز  با بیش از نیم قرن فعالیت آموزشی و پژوهشی خود، با افتخار به گذشته‌ای درخشان و با امید به آینده‌ای درخشان‌تر، و با برخورداری از اساتید فرهیخته واخلاق مدار خود، برای تحقّق جامعه‌ای می‌کوشد که نتایج ارزشمند تولیدات علمی و پژوهشی در آن تجلّی می‌یابد.

متأسفانه کشور عزیزمان ، بیش از یکسال است با مشکلات ناشی از ویروس منحوس کرونا دست به گریبان است؛ هرچند امر آموزش در دانشگاه‌ها  از شکل سنتی خود به آموزش الکترونیکی و مجازی تغییر یافت  و افق‌های جدیدی به روی ما گشوده شد؛ولی آنچه بر کسی پوشیده نیست تلاش و فعالیت مضاعف اساتید در این نوع آموزش است که اگر بگوییم این عزیزان بیشتر اوقات خود  را در طول شبانه روز  وقف این امر می‌نمایند، گزافه نگفته‌ایم  و بنده به نوبه خود و بدین مناسبت از کلیه تلاش‌های صادقانه همکاران عزیزم تقدیر و تشکر می‌نمایم.

اینجانب، با درود به روان پاک استاد شهید مرتضی مطهری، هفته بزرگداشت مقام شامخ معلّم و استاد را خدمت همه اساتید معزّز کشور به ویژه همکاران فرزانه‌ام در دانشگاه سمنان «نگین خردورزی خطه کویر»تبریک و تهنیت عرض نموده و یاد و خاطره اساتید گرانقدری که به تازگی از نعمت وجودشان در دانشگاه سمنان محروم شده‌ایم، را گرامی داشته و برای شادی روح آن عزیزان سفرکرده از درگاه خداوند متعال علوّ درجات را آرزو می‌نمایم.

 امیداست بتوانیم با همکاری کارکنان خدوم و دانشجویان عزیز دانشگاه و بهره‌گیری از عزم استوار، تلاش مخلصانه و هدفمند شما خوبان، جایگاه دانشگاه سمنان  را در رشد و پیشرفت کشور، در سالی که به نام « تولید پشتیبانی‌ها ومانع‌زدایی‌ها» مزیّن شده، ارتقاء بخشیده و موجبات سرافرازی و آبادانی بیشتر کشور عزیزمان را فراهم سازیم.

دکتر مسعود نصیری زرندی

رئیس دانشگاه سمنان

کلمات کلیدی
روابط عمومی دانشگاه سمنان
تهیه کننده:

روابط عمومی دانشگاه سمنان

تصاویر

 -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *