به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه

برگزاری نشست صمیمی اساتید حوزه و دانشگاه در دانشگاه سمنان

دومین نشست صمیمی اساتید دانشگاه سمنان و حوزه علمیه در یک ماه اخیر، در دانشگاه سمنان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ به مناسبت 27 آذر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه نشست مشترک جمعی از اساتيد حوزه علميه و دانشگاه سمنان از سوی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان با موضوع بررسی راهكارهاي عملي ايجاد و رشد معنويت و اخلاق مبتني بر بيانيه گام دوم انقلاب در دانشگاه سمنان برگزار شد .
دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان در این نشست ضمن گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در جهت توسعه همکاریهای حوزه و دانشگاه بر اساس منویات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب اعلام امادگی کرد .
دکتر نصیری در این نشست برخی از دستاوردهای و اقدامات دانشگاه سمنان به ویژه در حوزه علوم انسانی را بیان کرد .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز با اشاره به وضعیت آموزشی دانشگاه و دستاوردهای به دست آمده در این حوزه از افزایش تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه خبر داد .
دکتر فرشاد ورامینیان با بیان اینکه این دانشجویان بیشتر از کشور عراق و عرب زبان هستند افزود : روند افزایش تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه با اقدامات همکاران گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه در یک سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.
دکتر سیف الله سعدالدین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با اشاره به  دستاوردهای پژوهشی دانشگاه سمنان و  حضور این دانشگاه در رتبه بندی های معتبر بین المللی گفت :  دانشگاه سمنان دارای 12 مجله علمی پژوهشی به زبان‌های انگلیسی، عربی و فارسی است که اساتید و پژوهشگران حوزه می‌توانند مقالات پژوهشی خود را برای انتشار در این مجلات ارسال نمایند.
دکتر قدرت الله خیاطیان رئیس دانشکده علوم انسانی نیز به بیان اقدامات انجام شده در خصوص اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه سمنان پرداخت و ابراز امیدواری کرد با برگزاری اینگونه نشست‌ها و همکاری بیش از پیش حوزویان و دانشگاهیان اجرای منویات مقام معظم رهبری در این بیانیه سرعت گیرد .
حجة الإسلام والمسلمین حسین ذوالفقاری لقب مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان، دکتر روح الله رفعی عضو هیأت علمی دانشکده مکانیک و رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه، حجت الإسلام دکتر محمد جواد سعدی عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی و از اساتید حوزه، دکتر علی سنایی عضو هیأت علمی گروه فلسفه و الهیات دانشکده علوم انسانی و تعدادی از اساتید حوزه از دیگر سخنرانان این مراسم صمیمی بودند که به بیان نقطه نظرات خود در خصوص راهکارهای عملی ایجاد و رشد معنویت و اخلاق در نسل جوان مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداختند.
اساتيد حوزه پیش از حضور در این جلسه از كتابخانه مركزی و مرکز اسناد دانشگاه بازديد و از نزدیک با امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه سمنان آشنا شدند.
در اين نشست صمیمی برخي از اساتيد حوزه و دانشگاه به بيان ديدگاه‌هاي خود پيرامون موضوع جلسه پرداختند و بر ضرورت گسترش و ادامه برگزاری اینگونه نشست‌های مشترک  تأکید کردند .
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -