نهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا دانشگاه سمنان برگزار شد

 نهمین ستاد کرونا دانشگاه سمنان

نهمین جلسه ستاد مقابله با کرونای دانشگاه سمنان به منظور بررسی آخرین وضعیت دانشگاه در شرایط کرونایی با حضور اعضای این ستاد تشکیل جلسه داد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، رئیس دانشگاه سمنان در این جلسه گفت : هر تصمیم و مصوبه این ستاد برای همه دانشگاهیان دانشگاه لازم الإجراست .

دکتر مسعود نصیری زرندی افزود : با توجه به اینکه سرعت انتشار ویروس جهش یافته کرونا بسیار بالاست ، باید حضور کارکنان بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده (یک سوم و دو سوم ) رعایت و طوری برنامه‌ریزی شود که در یک اتاق حتی المقدر دو یا چند نفر کارمند حضور نداشته باشند ، ضمن اینکه کارکنان موظف به انجام امور کاری مربوط به خود در زمان دور کاری و پاسخگویی به تماس‌های تلفنی هستند .

وی همچنین بر ادامه اطلاع رسانی سریع و دقیق در زمینه کرونا از طریق سایت و کانال‌های مجازی دانشگاه از سوی روابط عمومی تأکید کرد و کسب رتبه نخست اطلاع‌رسانی در زمینه کرونا را در میان دانشگاه‌های منطقه 9 از سوی روابط عمومی دانشگاه سمنان دستاوردی قابل تقدیر دانست .

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه بر اساس تأکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت دانشگاه‌ها نباید دچار خلل شود گفت : خوشبختانه روند فعالیت‌های دانشگاه سمنان در روزهای کرونایی با همکاری همه همکاران و اعضای هیات علمی  دچار اختلال نشده و در صورت نیاز به حضور دانشجویان برای گذراندن دروس عملی ، شرایط حضور در دانشگاه برای این دانشجویان فراهم شده است .

دکتر فرزین یغمائی افزود : خوشبختانه در دانشگاه سمنان دستور العمل‌های ارسالی از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا به خوبی اجرا شده است ، اما باید حضور کارکنان در روزهای دورکاری مدون شود .

دکتر فرشاد ورامینیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان نیز با اشاره به شرایط کرونایی و جهش این ویروس پیشنهاد گروه‌بندی خدمات دانشگاه به دانشجویان و دانشگاهیان  بر اساس شرایط و رنگ‌بندی‌های ستاد ملی کرونا را عنوان کرد که مقرر شد در جلسه بعدی کمیته مقابله با کرونای دانشگاه این خدمات در حوزه‌های مختلف مشخص و مصوب شود .

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه از دانشجویانی که در خوابگاه‌ها مستقر هستند تست کرونا گرفته شده است گفت : متأسفانه حساسیت‌ها نسبت به ویروس کرونا و علائم آن کمتر شده است و این وضعیت ارائه آموزش‌های بیشتر برای افزایش حساسیت نسبت به این ویروس را می‌طلبد .

دکتر بهروز گل محمدی افزود : بر اساس دستورالعمل صادر شده دانشجویانی که برای گذران دروس عملی خود در خوابگاه‌های دانشگاه مستقر می‌شوند نباید پس از پایان کلاس‌های خود به شهر محل سکونت خود رفت و آمد داشته باشند و باید در خوابگاه بمانند تا از شیوع این ویروس جلوگیری شود

کلمات کلیدی
سمیه عبدالهی
تهیه کننده:

سمیه عبدالهی

تصاویر

نهیمن ستاد کرونا دانشگاه سمنان 
 - نهیمن ستاد کرونا دانشگاه سمنان  - نهمین ستاد کرونا دانشگاه سمنان  -

1 نظر برای این خبر وجود دارد

علی

علی

00/02/05 - 12:08

با آرزوی سلامتی کلیه عزیزان و بازگشایی سریعتر دانشگاه پس از شکست ویروس منحوس کرونا

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *