پیام رئیس دانشگاه سمنان به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان، دکتر مسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه سمنان به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو پیامی صادر کرد، که متن آن به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

شانزدهم آذر ماه سالروز شهادت شهیدان والامقام دانشجو، قندچی، بزرگ‏نیا و شریعت رضوی است که در سال 1332 در صحن دانشگاه به دست مزدوران شاهنشاهی و در هنگام اعتراض به ورود معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به محیط مقدس دانشگاه به شهادت رسیدند؛ 16 آذر که به نام «روز دانشجو» مزیّن شده است، با خود شور و هیجان انقلابی و تحوّل‌خواهانه را در میان دانشجویان عزیز ما به اوج خود می‌رساند و نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجویان مسلمان در برابر نظام سلطه و استکبار دارد.
دانشجوی امروز، نماد شور و شعور انقلابی و نیروی خلاق جوانی است که علی‌رغم وجود برخی مشکلات و چالش‌ها، امیدوارانه در پی ساختن آینده‌ای بهتر برای خود و ایران اسلامی است.
دانشجویان عزیز ما با وجود برخی فراز و فرودها در جریانات اجتماعی، صنفی و سیاسی کشور در سالیان گذشته، همچنان در رأس جریانات اجتماعی، بیشترین تأثیر را بر فرایندهای سیاسی داشته و دارند و در گام دوم انقلاب اسلامی نیز بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، دانشجویان و دانشگاهیان به عنوان نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی؛ مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور بوده و نقش به سزایی در تحقق آن خواهند داشت.
بحمدالله درک متقابل ایجاد شده بین بدنه دانشجویی و مسؤولین خدمتگذار این عزیزان، موجب همسویی و هم‌افزایی بیشتر در مسیر توسعه و اعتلای کشور اسلامی‌مان به خصوص در برهه حساس کنونی گردیده است.
 بنده این روز فرخنده را به نوبه خود به دانشجویان فهیم و مؤمن دانشگاه سمنان، «نگین خردورزی خطه کویر»، تبریک عرض می‌کنم و برای فرزندان راستین ملت مسلمان ایران، توفیق خدمات بیشتر را در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی از خداوند متعال خواستارم.

دکتر مسعود نصیری زرندی
رئیس دانشگاه سمنان
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -