به میزبانی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان

نشست بررسی چالشهای حوزه ی انرژی استان سمنان برگزار شد

به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، سخنرانی علمی با موضوع "پایش انرژی استان سمنان، فرصت ها و چالش ها" به همت دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان در این نشست که با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، شرکت های گاز ، آب ، برق ، نفت و نیز دانشجویان و اساتید برگزار شد ، ابتدا به تشریح وضعیت انرژی جهان، ایران و استان سمنان پرداخت .
دکتر محمدصادق ولی پور، به شکل گیری دبیرخانه کارگروه بهینه سازی انرژی استان سمنان، در دانشگاه سمنان  اشاره کرد و گفت : تدوین ترازنامه انرژی استان سمنان در سالهای 93 تا 95 را به عنوان مهمترین اقدام انجام شده در این دبیر خانه است تا بتوان سیمای انرژی استان سمنان را پایش و ترسیم نمود.
دبیرکارگروه بهینه سازی انرژی استان سمنان ، بالا بودن شدت انرژی در استان سمنان نسبت به کشور و جهان را یادآور شد و افزود : شدت انرژی استان سمنان حدود دو برابر میانگین کشور و سه برابر متوسط جهانی است کهباید برای بهینه سازی آن اقدام شود .
دکتر ولی پور در ادامه افزایش آلایندگی هوا در اثر مصرف بالای حاملهای انرژی استان سمنان را چالش بعدی حوزه انرژی استان سمنان بیان و خواستار تلاش جدی برای حل این مشکل شد .
سهم ناچیز استان سمنان از انرژی های تجدید پذیر از دیگر مواردی بود که دکتر ولی پور به آن اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد بتوان با برنامه ریزی  سهم استان را در این زمینه افزایش داد .
رییس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان وجود  دانشگاههای با پتانسیل بالا و شاخص در حوزه ی انرژی در استان، وجود مراکز رشد فناوری و شرکتهای دانش بنیان در حوزه ی انرژی، بالا بودن پذیرش فرهنگی در راستای بهینه سازی در استان سمنان و بالابودن سرانه دانشجویی استان سمنان بعنوان مغزافزاری که با مطالعات و تحقیقات کاربردی را از فرصتهای استان برای غلبه بر این چالشها عنوان کرد .
شرکت کنندگان در این جلسه هم  نظرات خود را در خصوص موضوع جلسه بیان کردند .

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم