از سوی شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو

دانشگاه سمنان عنوان واحد دانشگاهی برتر جشنواره ی گرامیداشت پژوهش و فناوری در حوزه خودرو را کسب کرد

در نخستین جشنواره گرامیداشت پژوهش و فناوری در شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو)، از دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان به عنوان واحد دانشگاهی برتر در حوزه پژوهش قدر دانی شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ در این مراسم دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان به عنوان واحد دانشگاهی برتر در حوزه پژوهشی و همکاری در اجرای پایان نامه ها در سال 1398 با این شرکت معرفی  و با اهدای لوح تقدیر به دکتر محمدصادق ولی پور، رئیس این دانشکده از این فعالیت ها قدر دانی شد .
مدیر پژوهش دانشکده مهندسی مکانیک گفت :همچنین در این مراسم طرح پژوهشی نانو پیستون که با همکاری دانشگاه سمنان و شرکت موتورسازی پویانیستانک انجام شد، به عنوان طرح ابتکاری برتر انتخاب و از دکتر محمد آزادی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک به عنوان مجری طرح با اهدای لوح تقدیر شد.
دکتر امیرنجیبی  افزود : برترین مقاله مستخرج از پایان نامه های مشترک اجرا شده بین دانشگاه ها و شرکت ایپکو نیز، به مهندس حسن سیار  فارغ التحصیل دانشکده مهندسی مکانیک، به دلیل بیشترین ارجاع در یکسال اخیر، تعلق گرفت.
به گفته وی ،  لوح تقدیر بهترین پروژه کارشناسی به مهندس عادل بصیری و لوح تقدیر بهترین پایان نامه کارشناسی ارشد هم به مهندس فاطمه احدی، از دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک، اهدا شد .
مدیر پژوهش دانشکده مهندسی مکانیک با بیان اینکه شرکت ایپکو، برای رفع معضلات صنعت همکاری مستمر با دانشگاه ها دارد گفت : طراحی موتور ملی از افتخارات این شرکت است که در سایه همکاری دانشگاه و صنعت، رخ داده است.
یاد آور می شود ؛  ارتباط موثر با صنعت و جامعه از راهبردهای اصلی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان است و با دارا بودن آعضای هیات علمی متخصص و دانشجویان پرتوان و پر تلاش در گروه مهندسی خودرو، آزمایشگاه تحقیقاتی تست موتور وکلینیک تخصصی خودرو یکی از دانشگاههای پیشرو در صنعت خودرو است .
این دانشکده آماده ارائه خدمات علمی و تحقیقاتی به صنایع خودرو و قطعه سازان است .

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -