جمعه ٠٢ اسفند ١٣٩٨
اخبار > تغییر تلفن های آنالوگ سازمان مرکزی به دیجیتال


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   تغییر تلفن های آنالوگ سازمان مرکزی به دیجیتال

 
    

جهان امروز با تغییرات اساسی روبرو است . سیستم ها به یک تجربه بی‌‌درنگ تبدیل شده اند ؛ ما با جریان فراوانی از پیام‌ها و ارتباطات روبرو هستیم . همه چیز در حال دیجیتالی شدن است تا توان هضم این همه اطلاعات به دوش کامپیوتر ها بیفتد .

سیستم های تلفنی هم از این قضیه مستثنی نیستند . VOIP ویپ یا Voice  Over IP انقلابی در صنعت مخابرات ایجاد کرد ، امکانات، مزایا و همچنین کاربرد VOIP ویپ به قدری است که مهاجرت از سیستم های آنالوگ سنتی را به سمت  آن اجتناب ناپذیر می کند .سازمان مرکزی دانشگاه نیز در این راستا کلیه تلفن های خود را از انالوگ به دیجیتال تغییر داد .از این پس جهت برقراری تماس ،عدد 3 (سه) در ابتدای شماره تماسهای داخلی را با عدد 5 (پنج ) جایگزین نمایید.

 چند کاربرد کلیدی و مزایای ویپ VOIP :

مزیت سیستم‌های VOIP و کاهش هزینه های تلفنی :

یکی از  امکانات و مزیت های اساسی استفاده از سیستم‌های  تلفنی مبتنی بر VOIP ویپ  کاهش هزینه های تلفن برای سازمان ها می باشد.با استفاده از آن هزینه مکالمه بین قسمتهای مختلف رایگان خواهد بود .

مقایس پذیری از مزیت‌های اساسی : VOIP 

سیستم های مبتنی بر VOIP بسیار مقیاس پذیرند ، حتی اگر پرسنل دانشگاه چند برابر شود نیازی به تغییر زیرساختی در آن نخواهد بود . که این امکان در VOIP هم باعث کاهش هزینه در دانشگاه می شود و هم زمان توسعه را کاهش می دهد .

دریافت و ارسال فکس از کاربرد های هیجان انگیزVOIP:

 دستگاههای فکس پر دردسر بودند.از مزیت های VOIP ویپ ، امکان ارسال و دریافت فکس بدون نیاز به دستگاه فکس می‌باشد ، حتی می توانید فکس‌های دریافتی را در پست الکترونیک خود مشاهده نمود .

استفاده از ظرفیت شبکه موجود برای راه‌اندازی سیستم:VOIP

در همه سازمان‌ها شبکه کامپیوتری وجود دارد  .با بهره‌گیری از امکانات سیستم‌های مبتنی بر VOIP دیگر نیازی به سیم کشی مجزا برای تلفن‌ها نیست و می‌توان از همان زیرساخت برای تلفن ها هم استفاده کرد .

عدم نیاز به خرید گوشی‌های تلفنی از مزیت‌ها و امکانات چشم‌گیرVOIP :

یکی از مزیت های سیستم های VOIP ویپ استفاده از کامپیوتر ها و یا گوشی های تلفن همراه و یا همان گوشیهای قبلی به عنوان تلفن است . این مزیت خود دلیلی بر کاهش هزینه‌های خرید و تجهیز شبکه تلفنی در دانشگاه است.

امکان برقراری کنفرانس تصویری از دیگر کاربرد های :VOIP

در سیستم های آنالوگ فقط امکان کنفرانس صوتی وجود داشت ولی با استفاده از سیستم های مبتنی بر ویپ می توان  یک کنفرانس تصویری با کیغیت را نیز تجربه نمود .

تهیه گزارشات حرفه‌ای نتیجه هوشمندانه‌ی استفاده از امکاناتVOIP  :

می توان از امکانات گزارش گیری VOIP ویپ  استفاده نمود ، به عنوان مثال می توان کارکرد دقیق ( شامل زمان مکالمه شماره‌هایی که به آنها تماس گرفته شده ) پرسنل را به تفکیک  داشت .

ضبط مکالمات ، از کاربرد های پر استفاده درVOIP :

امکان ضبط مکالمات یکی از ویژگی های جذاب سیستم های ویپ است .می توان تمام مکالمات را به تفکیک ضبط کرد و به راحتی توسط پنل وب جستجو کرد .

ارتباط با انواع CRM و اتوماسیون اداری :

ارتباط سیستم تلفنی با CRM و اتوماسیون‌های اداری راه‌کاری ایده آل برای بالا بردن کیفیت سرویس دهی می باشد ، این اتفاق در سیستم های مبتنی بر VOIP به راحتی امکان پذیر است .

حتی شما می توانید سیستم های VOIP را به وب سایت خود متصل کنید و در پیگیری تلفنی، اپراتور را کمتر درگیر کرد .

پیاده سازی سیستم‌های سیاست گذاری کاربردی بی‌نظیر درVOIP :

با استفاده از بهره مندی از مزایا و امکانات ویپ VOIP به راحتی می‌توان دسترسی کاربران به داخلی های خاص و شماره های خاص شهری و کشوری را محدود کرد .

امکان اتصال به خطوط دیجیتال بدون سخت افزار اضافی درVOIP :

با استفاده از سیستم های ویپ می توان از خطوط SIP Trunk و خطوط اینترنتی اپراتور‌های مختلف ، به راحتی استفاده نمود .

  


      

 

گروه خبری :اخبار فناوری اطلاعات دانشگاه, اخبار تصویری, پروژه های انجام شده    دوشنبه ١ بهمن ١٣٩٧ ساعت :٠٩:١١     تعداد نمایش:886    کد خبر:١٥١٨٤

 Copyright 2019 © Semnan University. :: It.semnan.ac.ir 
Information and Communication Technology (ICT) Center Of Semnan University

کلیه حقوق این سایت به مرکز  فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان تعلق دارد.