جمعه ٠٢ اسفند ١٣٩٨
اخبار > راه اندازی سیستم مجازی دسکتاپ (VDI)


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   راه اندازی سیستم مجازی دسکتاپ (VDI)

 
    

 در راستای افزایش قابلیت مدیریت کردن ، کارایی ، امنیت کامپیوترهای شخصی کاربران و کم نمودن هزینه ها ،کتابخانه مرکزی دانشگاه با 20 ماشین ، دانشکده ریاضی ،آمار و علوم کامپیوتر با 90 ماشین در سه سایت پردیس ،علوم کامپیوتر و آمار ،سالن سمعی و بصری دانشکده مکانیک با 10 ماشین و مرکز کامپیوتر دانشکده علوم انسانی با 20 ماشین ،ازسیستم جدید VDI بهره مند شدند.
 
روش مجازی سازی دسکتاپ یا Desktop Virtualization ،سیستم عامل کامپیوترهای شخصی را از ماشین فیزیکی جدا می ‏کند و ماشین مجازی حاصل را، به جای اینکه روی هارد دیسک کامپیوتر کاربر ذخیره کند، روی یک سرور مرکزی ذخیره می ‏کند بنابراین وقتی کاربران در حال کار با ماشین خودشان هستند، همه برنامه‏ ها و عملیات پردازشی و داده‏ های استفاده شده توسط آنان روی سرور مرکزی اجرا و نگهداری می‏ شود.
کاربران با استفاده از پروتکل‏ های PCoverIP به کامپیوتر خود دسترسی خواهند داشت. VDI با ارائه تمام قابلیت‏ های موجود در یک کامپیوتر، مزایای جدید و قابل قبولی ارائه می‏ دهد که با آن می‏توان قابلیت مدیریت کردن، کارایی و امنیت کامپیوترهای شخصی کاربران را افزایش داد. VDI بیش از اینکه یک محصول باشد، یک فن‏آوری است.

به واسطه پیاده سازی این نرم افزار در سازمان عملاً وابستگی مجموعه به سخت افزار قطع می شود. به واسطه استفاده از نرم افزار VMware View دیگر دغدغه نگهداری سخت افزار را نداشته و هزینه های نگهداری آن به شدت کاهش خواهد یافت. همچنین به واسطه پیاده سازی VDI  در سازمان می توان به راحتی در هر زمانی به سیستم عامل های جدید وارد شویم.

با استفاده از این تکنولوژی کاربران می‏ توانند از هر کلاینتی برای دسترسی به کامپیوتر خود استفاده کنند.

بوسیله VDI عمل پردازش را از سمت کاربران گرفته و بر روی یک سرور می‏ آورد. در VDI برخلاف روش استفاده از تکنولوژی ترمینال سرویس، کامپیوتر مجازی به یک کاربر اختصاص داده شده و محدودیت‏‏ های پیشین حذف شده است.
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 

 


      

 

گروه خبری :اخبار فناوری اطلاعات دانشگاه, پروژه های انجام شده    چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧ ساعت :١١:٥٠     تعداد نمایش:912    کد خبر:١٥٠٦١

 Copyright 2019 © Semnan University. :: It.semnan.ac.ir 
Information and Communication Technology (ICT) Center Of Semnan University

کلیه حقوق این سایت به مرکز  فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان تعلق دارد.