يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨
روش بررسی درصد تشابه مقالات انگلیسی (ithenticate)

ويرايش دوم : راهنماي ithenticate  (بررسي درصد تشابه مقاله لاتين plagiarism)))

حضور محترم كليه اعضاء هيئت علمي

با سلام و احترام

جهت بررسي درصد تشابه مقاله توسط واحد فناوري اطلاعات دانشگاه ،از اين پس هر عضو هيئت علمي شخصا با نام كاربري و رمز عبور مخصوص خود، در پنلي كه در اختيار او قرار خواهد گرفت، امور مربوط به بررسي مقاله خود  را انجام مي دهد، و فرآيند به صورت ذيل انجام مي گيرد:

1-به آدرس   crosscheck.scitech.info  وارد شده و با وارد كردن ايميل دانشگاهي خود به عنوان نام كاربري و كدملي به عنوان رمز عبور وارد پنل  خود  شويد. به صورت دلخواه ميتوانيد رمز عبور خود را در همان صفحه اول تغيير دهيد.

2- ميزان  credit مشاهده شده ، ميزان شارژ پولي هر فرد به ازاي هر مقاله 16000 تومان مي باشد.  در صورت مصرف و تقاضاي شارژ بيشتر با مراجعه به سامانه مديريت پژوهانه به آدرس sampad.semnan.ac.ir  و در بخش درخواست ها، آيتم درخواست Ithenticate ،  تعداد افزايش اعتبار را به صورت الكترونيكي ارسال نماييد و پس از طي يك فرآيند تاييده اوليه توسط خود شخص ، تاييد معاون پژوهشي و كارشناس افزايش اعتبار انجام مي گردد و هزينه شارژ مجدد از محل پژوهانه متقاضي انجام مي گردد.

3- در قسمت آپلود ،فايل مقاله خود را كه بايد بصورت pdfو يا docxرا بارگذاري نماييد و سپس با كليك بر روي زبانه result  ميزان درصد تشابه را ملاحظه نماييد. در صورت تمايل به ذخيره گزارش ، در قسمت سمت چپ  پايين گزارش، علامت پرينتر را كليك نموده و فايل خود را ذخيره نماييد.

4- بررسي درصد تشابه مقاله با تنظيمات زير بررسي مي گردد:

  • قسمتهايي كه در كوتيشن مارك قرار دارند (بدليل نقل قول بودن همراه با ذكر منبع) جزو موارد سرقت ادبي محسوب نمي شود.

  • حداقل ده كلمه ي پشت سرهم و بيشتر اگر مشابه باشد سرقت ادبي محسوب مي گردد.
  • گزارشها به صورت pdf , html  قابل ارسال مي باشد.
  • اگر درصد تشابه  بيشتر از 1% براي  يك منبع گزارش شود، سامانه آن را سرقت ادبي محسوب مي كند.

راهنماي تصويري استفاده از اين سامانه در بخش آموزش و راهنما ها در پايگاه اطلاع رساني it.semnan.ac.ir  وجود دارد

در صورت داشتن هرگونه سوال با ايميل ithenticate@semnan.ac.ir  و يا  روزهاي زوج با داخلي 3832 و روزهاي فرد با داخلي 3230 (خانم طوسي) تماس حاصل فرماييد.

دریافت فایل تصویری

 

 

Copyright 2019 © Semnan University. :: It.semnan.ac.ir 
Net@semnan.ac.ir

کلیه حقوق این سایت به مرکز  فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان تعلق دارد.