اطلاعیه ها

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :2375445
بازديدکنندگان امروز :2035
کل بازديدکنندگان :32938919
بازديدکنندگان آنلاين :9
زمان بارگزاري صفحه :0/1502

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي      ارسال به دوست    

    به عنوان سومین مجله دانشگاه سمنان با نمایه Scopus ؛

مجله Journal of Heat and Mass Transfer Research دانشگاه سمنان در پایگاه بین‌المللی Scopus نمایه شد

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان از نمایه شدن مجله انگلیسی‌زبان Journal of Heat and Mass Transfer Research این دانشگاه در پایگاه بین‌المللی Scopus خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان این مجله توانسته است پس از ارزیابی محتوا و بررسی فرآیند انتشار در پایگاه Scopus که یکی از معتبرترین پایگاه‌های بین‌المللی است نمایه شود.
دکتر سیف الله سعدالدین با بیان اینکه این دو فصلنامه وزین علمی تنها مجله تخصصی کشور درزمینهٔ تحقیقات انتقال حرارت و جرم هست عنوان داشت، این مجله از سال 2014 به‌صورت منظم و به زبان انگلیسی منتشرشده است.
سردبیر این مجله از پژوهشگران و علاقه‌مندان به موضوعات مهندسی مکانیک و به‌ویژه انتقال حرارت و جرم دعوت کرد از طریق مراجعه به آدرس http://jhmtr.journals.semnan.ac.ir/  پس از ثبت‌نام، مقالات پژوهشی خود را در چارچوب مجله و بر اساس راهنمای نویسندگان ارسال نمایند.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان با اشاره به انتشار 12 عنوان مجله علمی – تخصصی دارای اعتبار از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور در این دانشگاه گفت:  این دانشگاه قابلیت دارد تا پایان سال جاری موفق شود سایر مجلات آن نیز در پایگاه‌های معتبر بین‌المللی نمایه‌سازی شوند.
دکتر سعدالدین ضمن قدردانی از مسئولین مجله اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک این مجله موفق شود نمایه بین‌المللی ISI را نیز دریافت نماید.
در ادامه سردبیر این مجله افزود: Journal of Heat and Mass Transfer Research از 5 سال پیش تاکنون با انتشار مقالات علمی قوی و معتبر موفق شده است، در سایت‌های معتبر ISC، Google Scholar،SID و Magiran نمایه شود.
وی با اشاره به اینکه مقالات این مجله مورد استفاده و ارجاع پژوهشگران سراسر جهان قرار می‌گیرد تصریح کرد: این مجله برای ارزیابی مقالات از نظرات داوران داخلی و خارجی استفاده می‌کند و مقالات ارسالی نیز محدود به داخل کشور نیست و پژوهشگرانی از کشورهای مختلف جهان به این مجله مقاله ارسال می‌کنند.
دکتر سعدالدین همچنین اظهار داشت: اسکوپوس یکی از دو پایگاه اصلی و معتبر استنادی در جهان و به‌عنوان شاخص علم‌سنجی کشور معرفی‌شده است. اسکو پوس بزرگ‌ترین پایگاه اطلاعاتی «چکیده» و «استنادی» جهان است. یعنی علاوه بر چکیده مقالات، دارای فهرست منابع هر مقاله نیز بوده و بدین ترتیب امکان محاسبه تعداد استنادات به هر مقاله را فراهم می‌کند. ازاین‌رو می‌توان دریافت هر مقاله در این مجموعه، تاکنون چند بار توسط سایر مقالات مورد استناد قرارگرفته است که این خود شاخصی برای تعیین کیفیت مقاله می‌شود.
شایان‌ذکر است مجله Journal of Heat and Mass Transfer Research بر اساس مجوز سال 1394 کمسیون نشریات وزارت عتف موفق به کسب رتبه علمی-پژوهشی گردیده است. این مجله با سردبیری پروفسور سیف‌الله سعدالدین و مدیرمسئولی دکتر محمدصادق ولی پور از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان منتشر می‌شود واساتید برجسته‌ای از دانشگاه‌های مطرح دنیا به‌عنوان اعضای هیأت تحریریه با مجله همکاری می‌نمایند.

 

 

گروه خبری :اخبار تصویری پورتال خبری و وب سایت اصلی, همه خبر های دانشگاه, افتخارات دانشگاه, پژوهشی و فناوری    1398/05/20 ساعت :١٢:٤٢     تعداد نمایش:286    کد خبر:١٦٦١٨

 


 
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2019 -Semnan university  All rights reserved