اطلاعیه ها

 

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :2581005
بازديدکنندگان امروز :13375
کل بازديدکنندگان :34368044
بازديدکنندگان آنلاين :9
زمان بارگزاري صفحه :0/2188

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي ارسال به دوست

برای دومین سال متوالی؛

دستیابی مجله دراسات في اللغة العربية و آدابها دانشگاه سمنان به ضریب تأثیر بسیار بالا از پایگاه استنادی معتبر جهان عرب

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان از دریافت ضریب تأثیر بسیار بالای مجله علمی پژوهشی  ISC و بین المللی "دراسات في اللغة العربية و آدابها" این دانشگاه  برای دومین سال متوالی از پايگاه تخصصي معامل التأثير العربي (Arab Impact Factor) وابسته به اتحاديه دانشگاه هاي جهان عرب كه دفتر آن در مصر قرار دارد خبر داد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر سیف الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت : این مجله توانست در گزارش سال 2018میلادی، ضريب تأثير بالايی به ميزان (2.2) را دريافت نمايد.
سردبیر مجله  "دراسات في اللغة العربية و آدابها " نیز گفت :  اين درحالي است كه از ميان صدها مجله معتبر علمی عربی كه از سراسر جهان در اين پايگاه نمايه  شده است، مجله علمي پژوهشي «دراسات في اللغة العربية و آدابها» دانشگاه سمنان جزء معدود مجلاتی به شمار می رود كه ضريب تأثير بالاتر از 2 كسب كرده است.
دکتر صادق عسكري افزود : پايگاه ضريب تأثير عربی «معامل التأثير العربي» (Arab Impact Factor) معياری است براي تعيين ميزان ضريب تأثير(Impact Factor) مجلات علمی پژوهشی كه به زبان عربی منتشر می شود و ميزان استناد به پژوهش هايی كه قبلا در هر مجله منتشر شده است را نشان می دهد و بيانگر اهميت و جايگاه علمی هر مجله است.
سردبیر این مجله عرب زبان و بین المللی دانشگاه سمنان تصریح کرد : پايگاه «معامل التأثير العربي» وابسته به اتحاد الجامعات العربية (اتحاديه دانشگاه های عربی) به ارزيابی كمی و كيفی مجلاتی كه به زبان عربی منتشر می شود به صورت آكادميک از طريق تحليل عوامل متعددی می پردازد كه از آن جمله می توان به بررسی تعداد استناد به پژوهش های منتشر شده در هر مجله از سوي مجلات ديگر، اصالت و كيفيت علمي پژوهش های منتشر شده، سطح علمي اعضای هيأت تحريريه، چگونگی ارزيابي و داوری مقالات، انتشار منظم، رعايت اخلاق پژوهش و انتشار علمی اشاره نمود.
دکتر عسکری اظهار داشت : مجله بين المللي «دراسات في اللغة العربية و آدابها» از سال 1389هـ.ش / 2010 م از سوی دانشگاه سمنان با همكاری دانشگاه تشرين سوريه منتشر و از شماره نخست خود موفق به كسب اعتبار علمی پژوهشی از كميسيون بررسی نشريات وزارت علوم، تحقيقات و فناوری شده است و علاوه بر پايگاه رسمی خود به نشانی «
www.lasem.semnan.ac.ir » در پايگاه های ديگری از جمله ISC ,SID , Magiran ,Noormags, Google Scholar نمايه سازی می  شود.
به گفته وی، پژوهشگران بسياری از دانشگاه های مختلف ايران و بيشتر كشورهاي اسلامي از جمله سوريه، عراق، اردن، سودان، الجزاير، مصر، عربستان، اندونزي و... مقالات پژوهشی خود را به منظور ارزيابي و چاپ برای اين مجله علمی پژوهشي معتبر ارسال می نمايند.
سردبیر مجله  "دراسات في اللغة العربية و آدابها " خاطر نشان کرد : در گزارش سال 2017م مرکز استنادی «معامل التأثير العربي» نیز مجله علمی پژوهشی «دراسات في اللغة العربية وآدابها» ضریب تأثیر 2.1 را کسب نموده بود که ضریب تأثیر بسیار بالایی به شمار می رود و در گزارش امسال این عدد ارتقاء یافته و به میزان 2.2 رسیده است.
یادآور می شود ؛ تاكنون 27 شماره از اين مجله از سوی انتشارات دانشگاه سمنان  منتشر شده است .

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه, افتخارات دانشگاه, پژوهشی و فناوری, دانشکده ها 1397/10/09 ساعت :١١:٥٩ تعداد نمایش:2657 کد خبر:١٥٠٢٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2019 -Semnan university  All rights reserved