اطلاعیه ها

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :2221723
بازديدکنندگان امروز :1169
کل بازديدکنندگان :31863010
بازديدکنندگان آنلاين :11
زمان بارگزاري صفحه :0/1407

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي      ارسال به دوست    

   

رئیس جمهور در مراسم روز دانشجو:نقد دلسوزانه به نفع کشور و آینده است

رئیس جمهور در مراسم روز دانشجو در سمنان : نقد حق دانشجوست و نقد دلسوزانه به نفع کشور و آینده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، مراسم روز دانشجو با حضور رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد ، در این مراسم وزرا ، رئیس جمهور را همراهی می کردند.

در آغاز مراسم دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان به رئیس جمهور و هیات همراه خیر مقدم گفت و هشت نفر از نمایندگان تشکل های دانشجویی در محورهای هزینه های زندگی، ضعف مدیریت، ضرورت نگرش فرهنگی نسبت به توسعه کشور، ابهام در آینده شغلی دانشجویان پس از اتمام تحصیلات و رشد قارچ گونه دانشگاه ها سخنرانی کردند.

آقای روحانی پس از شنیدن سخنان دانشجویان ، پشت تریبون رفت و پس از تبریک فرا رسیدن روز دانشجو به آنها گفت : همه جنبش های دانشجویی در سراسر کشور از فداکاری سه دانشجو نشات گرفته که پیام مهمی برای ماست.

وی افزود: این پیام این است که تعداد اندکی که برای دستیابی به هدف بلندی ایستادگی می کنند ، خدا اثر آن را برای همه تاریخ در اذهان مردم باقی می گذارد.

آقای روحانی با بیان اینکه نقد حق دانشجو و نقد سازنده دلسوزانه به نفع آینده کشور خواهد بودگفت : کی ما چنین فضایی داشتیم که دانشجو با آزادی و لحن خودش دولت را نقد کند؟

وی تاکید کرد: ما نماینده واقعیت موجود جامعه هستیم و شما دانشجویان نماینده چیزی هستید که مطلوب جامعه است.

رئیس جمهور خطاب به دانشجویان گفت : خودتان را برای مدیریت کشور آماده کنید اما اداره کشور حتی اگر هیچ دشمنی هم نداشته باشیم، کار آسانی نیست.

آقای روحانی با بیان اینکه مرجع اعلام رقم تورم بانک مرکزی و مرکز آمار ایران است گفت : دانشجویان متخصصی که مدیریت این بخش را بر عهده دارند و به این موضوع تسلط دارند باید نرخ تورم را اعلام کنند.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی تمام عیار علیه جمهوری اسلامی ایران گفت : در این جنگ همه باید فشارها و سختی ها را با هم تحمل کنیم چون همه در یک جبهه هستیم و در سنگر ماندن سخت است و کار عظیمی در پیش داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه از سال 92 تا اواسط سال 96 تورم در ایران کاهنده و به اعتراف بسیاری از عقلای آمار از 40 درصد به هفت یا هشت درصد رسیده بود گفت : در سال 96 چند عامل دست به دست هم دادند که منجر به بیماری مزمن اقتصادی شد.

وی گفت : صدور مجوزهایی که در گذشته به موسسه های اعتباری خصولتی و خصوصی داده شده بود منجر به رویدادهای سال 96 و مالباختگی جمعی از مردم شد و این زمانی بود که دولت در برابر این بیماری مزمن اقتصادی ایستاد و نامه 90 امضایی به دست دولت رسید که با این موسسات کاری نداشته باشید.

روحانی گفت : این بیماری مزمن اقتصادی باعث شد دولت 30 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برای پرداخت خسارت مالباختگان پرداخت کرد که این برابر 250 هزار میلیارد تومان نقدینگی است.

رئیس جمهور افزود: همه این مسائل در زمانی رخ داد که دشمن ترین افراد در آمریکا هم روی کار آمدند و باعث بوجود آمدن مشکلات اقتصادی در یک سال گذشته شدند.

آقای روحانی با تشریح روند مذاکرات هسته ای و اهداف برجام گفت : امروز همه دنیا آمریکا را محکوم می کنند و این یک پیروزی است .

رئیس جمهور با بیان اینکه همه ما دلسوز نظام و انقلاب هستیم گفت : ما در سازمان ملل دیدیم که چطور ترامپ تنها ماند و این یعنی امروز در دنیا سیاست ایران پیروز است نه آمریکا .
آقای روحانی افزود : دانشجویانی که می گویند دولت برای رفع مشکلات چه کرده است،  من می پرسم دانشگاه چه کرده است ، همه با هم باید دست به دست هم بدهیم و در برابر تورم ، مشکلات و توطئه های خارجی با ایستیم .
وی با بیان اینکه نمی شود دولت ، مردم و مجلس هر کسی به تنهایی مشکلات را از سر راه بردارد افزود : در حال حاضر ما با بانکهای 10 کشور دنیا در حال کار هستیم و همان 10 کشور هم می گویند اگر عضو اف ای تی اف نشویم نمی توانند با ما کار کنند .
رئیس جمهور با بیان اینکه شرایط امروز کشور بحرانی نیست ولی سخت است افزود : معضلات فراوانی پیش روی ماست و همه باید این مشکلات را حل کنیم .
آقای روحانی تصریح کرد : مراسم امروز هم برای این است که من حرفهای شما را بشنوم ، شما باید آزادانه مطالب خود را بیان کنید .
آقای روحانی گفت : سرعت رشد علمی ما در کشور به گونه ای است که تا سال 2017 در زمره 25 کشور پیشرفته دنیا قرار گرفته ایم که در این میان نقش استاد و دانشگاه یکی از عوامل مهم این توسعه بوده است .
 

 

گروه خبری :اخبار تصویری پورتال خبری و وب سایت اصلی, همه خبر های دانشگاه    1397/09/13 ساعت :١٨:٣١     تعداد نمایش:1964    کد خبر:١٤٨٣٥

 


 
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2019 -Semnan university  All rights reserved