تصمیمات سیزدهمین جلسه ستاد کرونای دانشگاه سمنان در خصوص نحوه از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه

تصمیمات سیزدهمین جلسه ستاد کرونای دانشگاه سمنان در خصوص نحوه از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه

سیزدهمین جلسه ستاد کرونای دانشگاه سمنان با حضور رئیس و اعضای این ستاد تشکیل جلسه داد و در خصوص نحوه از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه تصمیماتی اتخاذ شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ در این جلسه اعضای ستاد با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص ضرورت از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه‌ها و فراهم شدن مقدّمات این مهم در دانشگاه سمنان به همفکری پرداختند.
رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه شرط حضور دانشجویان انجام واکسیناسیون و دریافت دو دوز واکسن است گفت : خوشبختانه با گستردگی واکسیناسیون این کار به سرعت در حال انجام است و تعداد بسیار زیادی از اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه سمنان هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند .
دکتر مسعود نصیری زرندی افزود : انجام واکسیناسیون برای کلیه دانشجویان ، کارکنان و اعضای هیأت علمی الزامی است و با توجه به دستور مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر ضرورت بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها، افرادی که تا کنون به هر دلیلی موفق به دریافت واکسن نشده‌اند می‌بایست نسبت به تزریق واکسن در اسرع وقت اقدام نمایند .
وی ادامه داد : حضور در کلاس‌های حضوری و مجازی دانشجویان در آینده نزدیک، منوط به ارائه کارت دیجیتال واکسیناسیون است؛ لذا دانشگاهیان دانشگاه از سامانه وزارت بهداشت کارت واکسیناسیون خود را دریافت نمایند .
دکتر نصیری بر ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف تصمیمات اتخاذ شده در خصوص نحوه از سرگیری کلاس‌های حضوری تأکید کرد و روابط عمومی دانشگاه را به عنوان مرجع و مسؤول اطلاع‌رسانی اعلام نمود که می‌بایست بخش‌های مختلف دانشگاه اطلاعیه‌های خود را از آن طریق و با هماهنگی این اداره  به اطلاع دانشگاهیان برسانند.
همچنین در این جلسه دکتر فرزین یغمایی دبیر ستاد کرونای دانشگاه به ارائه گزارشی از وضعیت واکسیناسیون دانشگاهیان پرداخت و از حضور کامل کارمندان دانشگاه با بهتر شدن شرایط کرونایی شهر سمنان خبر داد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه ابراز امیدواری کرد : با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی شاهد ادامه روند کاهشی فعلی و عادی شدن شرایط باشیم.
  دیگر اعضا نظرات خود را درباره چگونگی و شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه بیان و درباره آنها به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در پایان این جلسه مصوب شد حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه و کلاس‌های درس به صورت تدریجی انجام شود و امتحانات دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی حتما به صورت حضوری برگزار  و معاونت‌های آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مقدمات و شرایط لازم را بررسی و اعلام نمایند.
تلاش برای بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی ، از سرگیری خدمات اسکان و حمل و نقل دانشجویی، برپایی جلسات حضوری در بخش‌های مختلف دانشگاه و آماده شدن تیمی از مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه برای نظارت دقیق بر رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در بخش‌های مختلف از دیگر مصوب این جلسه بود .
همچنین مقرر شد در جلسات تخصصی کمیته‌ها و شوراهای مربوطه در دانشگاه، تصمیمات مقتضی برای هر مرحله اتخاذ و اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

کلمات کلیدی
سمیه عبدالهی
تهیه کننده:

سمیه عبدالهی

تصاویر

 -  -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *