حضور مجدد دانشگاه سمنان در رتبه‌بندی جهانی "یو. اس. نیوز" / امتیاز دانشگاه 1/9 دهم ارتقاء یافت

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از قرار گرفتن مجدد نام دانشگاه سمنان در جمع دانشگاه‌ها و مؤسسات ایرانی نمایه شده در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در «یو. اس. نیوز» در سال 2021 خبر دادو گفت : امتیاز دانشگاه سمنان از 27 امتیاز سال 2020 به 28/9 ارتقاء یافته است .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر سیف الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت: بر اساس این رتبه‌بندی دانشگاه سمنان با امتیاز 28/9 توانست رتبه 22 ملی را در میان دانشگاه های سراسر کشور و رتبه یک هزار و 294 را در سطح جهانی به دست آورد.
دکتر سعدالدین بابیان اینکه یو اس نیوز، دانشگاه‌ها را بر اساس رده‌ بندی کارنیگی که رده‌ بندی مورد تائید آموزش عالی آمریکا است گروه‌بندی می‌نماید، تصریح کرد: اعتبار جهانی و منطقه‌ای پژوهشی، تعداد انتشارات، کتاب‌ها، همایش‌ها، تأثیر استنادی نرمال ‌شده، میزان استنادها و انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات باکیفیت ازجمله معیارهای ارزیابی موسسه «یو. اس. نیوز» است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان افزود : نسبت انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات باکیفیت، میزان همکاری های بین المللی، نسبت همکاری جهانی، تعداد مقاله‌های پر استناد در میان یک درصد انتشارات باکیفیت و نسبت مقاله‌های پر استناد در میان یک درصد انتشارات باکیفیت از دیگر معیارهای مهم برای ارزیابی دانشگاه‌ها در نظام رتبه بندی یو.اس نیوز است .
وی با بیان اینکه حضور دانشگاه سمنان در نظام‌های ملی و بین‌المللی رتبه‌بندی از اهداف این دانشگاه است اظهار داشت :  بر اساس رتبه‌بندی یواس نیوز 2021، دانشگاه سمنان بالاتر از دانشگاه های گیلان، رازی، یاسوج و  اصفهان قرارگرفته است.
دکتر سعدالدین بابیان اینکه این نظام به رتبه‌بندی بیش از ۱۵۰۰ مؤسسه برتر از بیش از ۸۰ کشور پرداخته است خاطر نشان کرد : داده‌های ارزیابی این معیارها با همکاری شرکت «کلاریویت آنالیتیکس»، ناشر پایگاه "اینسایتس" گردآوری می‌شود.

کلمات کلیدی
محمدرضا بشارتی
تهیه کننده:

محمدرضا بشارتی

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *