همکاری های پژوهشی دانشگاه سمنان و شرکت ملی نفت ایران گسترش می یابد

به منظور بهره مندی از منابع و توان پژوهشی – تحقیقاتی و سایر امکانات مورد توافق به ویژه در حوزه سیالات حفاری و سیمان چاه های نفت تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه سمنان و شرکت ملی نفت ایران به امضا رسید .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، این تفاهم نامه به امضای دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان و مهندس طالقانی مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران رسید .
رئیس دانشکده مهندسی شیمی ، نفت و گاز دانشگاه سمنان گفت : شناسایی نیازهای فعلی و ضروری در زمینه سیالات حفاری و سیمان حفاری، تعریف پروژه های مورد تصویب کمیته راهبردی، ایجاد شبکه علمی – تحقیقاتی با مراکز داخلی و خارجی از جمله مفاد این تفاهم نامه است .
دکتر فرامرز هرمزی همچنین انجام فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه مناسب با نیاز صنعت نفت و حمایت از پروژه های دانشجویی برای مدت 3 سال با امکان تمدید 2 دوره را از دیگر محورهای این تفاهم نامه عنوان کرد .
دکتر نصیری رئیس دانشگاه سمنان در جلسه انعقاد این تفاهم نامه با ابراز خرسندی از به ثمر نشستن تلاش های انجام شده در مجموعه دانشگاه در راستای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت نفت، گفت : مجموعه دانشگاه سمنان جهت افزایش همکاری های مشترک و دستیابی به اهداف این تفاهم نامه تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت .
دکتر نصیری اظهار امیدواری کرد : با توجه به توانمندی ها و موقعیت دانشگاه سمنان از نظر جغرافیایی این دانشگاه بتواند در جهت رفع نیازهای پژوهشی – تحقیقاتی شرکت ملی نفت ایران تاثیرگذار باشد .
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران هم در ادامه  با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های دانشگاه سمنان در زمینه های مرتبط با صنعت نفت، هدف از عقد این تفاهم نامه با دانشگاه سمنان را حرکت به سمت توسعه دانشگاه های ماموریت محور و تعمیق در موضوعات پژوهشی مورد نیاز شرکت نفت عنوان کرد .
 مهندس طالقانی افزود : موضوعات مرتبط با سیالات حفاری یکی از نیازهای فعلی این صنعت است که امیدواریم با ایجاد  زنجیره علمی تحقیقاتی بین دانشگاه سمنان و پژوهشگاه صنعت نفت این نیاز مرتفع شود .
در ادامه این نشست مهندس هندی مدیرعامل مدیریت اکتشاف نفت و عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران با اعلام آمادگی حداکثری جهت اجرای مفاد این تفاهم نامه ابراز امیدواری کرد : دانشگاه سمنان بتواند به یک الگوی موفق در زمینه دانشگاه های ماموریت گرا در حوزه صنایع بالادستی نفت تبدیل شود.
در  این جلسه دکتر ورامینیان معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ، دکتر حقیقی اصل رئیس پارک علم و فناوری و دکتر هرمزی رئیس دانشکده مهندسی نفت ومهندسی شیمی، نفت و گاز به همراه مدیران بخش های مختلف پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت به بیان زمینه های توسعه روابط مشترک پرداختند.

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -