با حضور دکتر ستاری ؛

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افتتاح شد

 مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با حضور دکتر ستاری 1

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، استاندار ، نماینده مردم شهرستانهای سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس و مسئولان دانشگاه سمنان بهره برداری و آغاز به کار کرد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت : این مرکز در پی انعقاد موافقت نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 1398 و تخصیص وجوه حمایتی، به بهره برداری رسید.
دکتر علی حقیقی اصل با بیان اینکه مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان  نخستین مرکز نوآوری در سمنان است افزود : هم اکنون 25 واحد فناور در مرکز نوآوری، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر هستند  که منجر به اشتغال 69 نفر از فارغ التحصیلان بومی استان سمنان شده است.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اظهار داشت : اعتبارات هزینه شده برای تجهیز، طراحی و بهسازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان 20 میلیارد ریال است  که 15 میلیارد ریال آن با حمایتهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مابقی از منابع پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان تأمین شده است.
دکتر حقیقی گفت : این مرکز با داشتن فضاهای اختصاصی، اشتراکی، آموزشی و رفاهی برای تیم ها و واحدهای فناور، با وجود امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و تولیدی در جوار مرکز، آماده خدمات رسانی به صاحبان ایده و نوآوران است .
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افزود : فراهم نمودن فضای کار ، تأمین سرمایه اولیه، جذب سرمایه گذار، ارائه مشاوره های مالکیت فکری ، ارائه مشاوره های حقوقی ، خدمات مشاوره  برای بازاریابی محصولات و خدمات از دیگر خدماتی است که در این مرکز نوآوری به صاحبان ایده های نوآورانه ارائه می شود .
دکتر حقیقی با بیان اینکه مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری در زمینه تقویت اقتصاد دانش بنیان و همچنین در راستای مأموریت دانشگاه سمنان برای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین، ایجاد شده است تصریح کرد : مراکز نوآوری نقش مهمی در توسعه دانش بنیادی و در نهایت تبدیل آن به ثروت ایفاء می کنند.
وی ادامه داد :  موفقیت این مراکز مستلزم پژوهش های بنیادی و در نهایت همکاری مراکز دانشگاهی، دولت و صنعت در جهت طراحی محصولات جدیدی است که براساس دستاوردهای این تحقیقات می توان آنها را به بازار عرضه کرد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد : مراکز نوآوری،  پلی بین مراکز دانشگاهی و مراکز رشد فناوری و کسب و کار ایجاد می کنند و نقش اساسی در آموزش کسب و کار به نیروهای خلاق دانشگاهی و افزایش ضریب کارآفرینی میان فارغ التحصیلان دارند.
یاد آور می شود ؛ دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جریان سفر به استان سمنان این مرکز را افتتاح و از قسمتهای مختلف آن بازدید کرد .
محمدرضا بشارتی
تهیه کننده:

محمدرضا بشارتی

تصاویر

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با حضور دکتر ستاری 2 -  -  -  -  -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *