برگزاری نشست هماهنگی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران در دانشگاه سمنان

نشست هماهنگی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران با حضور رئیس و اعضای انجمن زیست شناسی ایران ، رئیس و دیگر مسوولان دانشگاه سمنان به عنوان برگزار کننده این کنگره برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ رئیس دانشگاه سمنان در این نشست بر حمایت همه جانبه دانشگاه سمنان از برگزاری این کنگره تاکید کرد و گفت : بر اساس رتبه بندی Isc  دانشگاه سمنان رتبه سیزدهم و در پژوهش رتبه یازدهم را در بین دانشگاهای کشور داراست .
دکتر نصیری برگزاری کنفرانس های ملی و بین المللی  را در ارتقاء رتبه دانشگاه سمنان بسیار موثر دانست و گفت : توسعه رشته زیست شناسی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد .
رئیس انجمن زیست شناسی ایران هم در  این نشست با بیان اینکه بیش از چهل سال از تاسیس این انجمن می گذرد گفت : انجمن زیست شناسی از انجمن های فعال علوم پایه در کشور و با شش هزار عضو بزرگترین انجمن محسوب می شود .
دکتر نبیونی افزود: این انجمن تا کنون بیش از ۶۰ کنفرانس ملی را برگزار کرده و برگزاری بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی فرصت خوبی برای دانشگاه سمنان جهت توسعه رشته زیست شناسی در این دانشگاه است .
وی همچنین بر دیده شدن همه گرایش های رشته زیست شناسی در این کنگره تاکید کرد.
دکتر سیف الله سعدالدین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان هم در این نشست گزارشی از وضعیت پژوهشی این دانشگاه ارائه کرد و گفت : گروه زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه سمنان از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده و دارای چهار عضو هیات علمی ثابت ، سه عضو هیات علمی مدعو و  چهار کارشناس آزمایشگاه است .
دکتر شمس الضحی ابوالمعالی عضو هیات علمی گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان و از دست اندکاران برگزاری این کنگره هم به معرفی ظرفیت ها و قابلیت های گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان پرداخت و گفت : ژنتیک ، بیوشیمی ،بیوفیزیک ،زیست شناسی سلولی مولکولی ،زیست شناسی میکروبی ، زیست شناسی گیاهی ، زیست شناسی جانوری ، علوم طبیعی و تنوع زیستی ، زیست فناوری و اخلاق زیستی از محورهای پیشنهاد شده برای این کنگره ملی و بین المللی است .
وی با بیان اینکه سخنرانان این کنگره از چهره های شاخص و مطرح این رشته از داخل و خارج کشور در نظر گرفته شده اند افزود : این کنگره سال ۹۹ با حمایت انجمن زیست شناسی ایران و به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می شود
دیگر اعضای انجمن زیست شناسی و حاضران در این نشست نیز نظرات و دیدگاههای خود را درباره برگزاری این کنگره بیان کردند .

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *