برگزاری آئین گرامیداشت روز جهانی زبان عربی در دانشگاه سمنان

مراسم روز جهانی زبان عربی برای دومین سال متوالی به همت انجمن دانشجویی گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان و حضور پرشور علاقه مندان به زبان قرآن در دانشگاه سمنان برگزار شد

پرشور علاقه مندان به زبان قرآن در دانشگاه سمنان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ در ابتدای برنامه، دكتر سيد رضا ميراحمدی مدير گروه زبان و ادبیات عربی طی سخنانی به بیان اهمیت زبان و ادبیات عربی در سطح جهانی و داخل کشور پرداخت و به دانشجویان این رشته توصیه کرد با انگیزه و تلاش مضاعف خود در پی خدمت به کشور خود و زبان قرآن باشند.
در ادامه دکتر عصمت اسماعیلی مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سمنان ضمن تاکید برارتباط تنگاتنگ دو زبان عربی و فارسی ، به نمونه هایی از اشعار ملمع شاعران و ادبای بزرگ ایرانی مانند حافظ و مولانا اشاره کرد .
دکتر حسنعلی شربتدار رئیس انجمن علمی عربی استان سمنان بر اهمیت کارآفرینی در رشته زبان و ادبیات عربی و ظرفیت‌های این رشته در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت : به منظور ارتقای آموزش زبان عربی در مدارس و دانشگاه های استان جلسات پی در پی با حضور اساتید گروه عربی دانشگاه سمنان و معلمان عربی استان و شهرستان برگزار می شود .
در ادامه دکتر حبیب کشاورز مشاور انجمن علمی دانشجویی گروه زبان و ادبیات عربی ، نکاتی درباره جایگاه زبان عربی در جهان امروز و لزوم حرکت به سمت استفاده از ظرفیت های این رشته در توسعه اقتصادی کشور بیان کرد.
این مراسم به اهتمام انجمن علمی و گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان به مناسبت 18 دسامبر روز جهانی زبان عربی (اليوم العالمي للغة العربية) با حضور پرشور دانشجویان، اساتید و علاقه مندان زبان و ادبیات عربی در تالار دانش دانشکده علوم انسانی دانشگاه برگزار شد.
این مراسم صمیمی با برنامه های متنوعی چون پخش کلیپ طنز، پانتومیم، صندلی داغ، سرودهای زیبا به زبان عربی و... همراه بود.
لازم به ذکر است مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 18 دسامبر سال 1973 با تصویب قطعنامه ای زبان عربی را به عنوان یکی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد به زبان های انگلیسی، چینی، فرانسوی، روسی و اسپانیولی اضافه کرد. و یونسکو نیز در سال 2012 تصویب کرد 18 دسامبر هر سال به عنوان روز جهانی زبان عربی اعلام شود.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم