يکشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٦


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   حضور 85 دانشگاه، شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار استان سمنان

 
    

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و دبیر سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان سمنان از شرکت 50 شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: علاوه بر این شرکت‌ها و مراکز ، 35دانشگاه و دستگاه اجرایی استان در این نمایشگاه حضور دارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، دکتر سیف‌الله سعدالدین در نشست خبری که به مناسبت برنامه‌های ستاد هفته پژوهش در استانداری سمنان برگزار شد افزود : سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان سمنان  عصر یازدهم آذر با حضور استاندار افتتاح و از  12 تا 14 آذر میزبان بازدید کنندگان محترم است .
وی کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی و معرفی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و دستگاه‌های اجرایی و واحدهای فناور استان را از اهداف برگزاری این نمایشگاه برشمرد و افزود: سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان سمنان در فضایی به وسعت دو هزار مترمربع در دانشگاه پیام نور سمنان برگزار می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان محصولات و خدمات فناورانه ارائه شده در این نمایشگاه را بالغ بر 200 مورد برشمرد و گفت: حضور مخترعان و صاحبان طرح‌ها و ایده‌های فناورانه در این نمایشگاه فرصت خوبی برای ارتباط سرمایه‌گذاران این بخش با فعالان فناوری و صاحبان ایده است.
وی از رشد 40 درصدی طرح‌‌ها و ایده‌های ارائه شده و دستگاه‌های مشارکت‌کننده در این نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد: یکی از مزیت‌های نمایشگاه امسال برگزاری پنل‌های تخصصی در حوزه‌های مرتبط با فعالیت واحدهای فناور، شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های خصوصی حاضر در نمایشگاه است.
سعدالدین از ارائه مشاوره رایگان در خصوص ثبت اختراعات ، ثبت علائم تجاری و طرح‌های صنعتی و...در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و گفت:مراجع مرتبط با صدور مجوزهای مالکیت فکری با حضور در این نمایشگاه به علاقه‌مندان و فعالان این حوزه مشاوره و خدمات ارائه می‌دهند.


      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه, پارک علم و فناوری, پژوهشی و فناوری    1396/09/08 ساعت :٠٩:٣٨     تعداد نمایش:684    کد خبر:١٢٢٩٢