يکشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٦


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   سومین جشنواره هفته پژوهش و فناوری استان سمنان برگزار می شود

 
    

سومین جشنواره هفته پژوهش و فناوری استان سمنان یازدهم تا چهاردهم آذر به همت دانشگاه سمنان و پارک علم و فناوری این دانشگاه و استانداری سمنان برگزار می شود .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ دبیر کل ستاد سومین جشنواره هفته پژوهش و فناوری استان سمنان با اعلام این خبر گفت :  این جشنواره شامل بخشهای ایده پردازان ، فناوران ، پژوهشگران و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار است .
دکتر عباس  هنر بخش رئوف با بیان اینکه این  جشنواره درهفته پژوهش و فناوری برگزار می‌شود تصریح کرد : معرفی و تجلیل از پژوهشگران، فناوران و واحدهای پژوهش و فناور برتر استان سمنان از دیگر بخشهای این جشنواره است .
دکتر هنر بخش رئوف افزود : هدف از برگزاري اين جشنواره ايجاد بستري مناسب برای تكريم انديشمندان و نخبگان عرصه علم و فناوري، شناسايي و معرفي پژوهشگران، فناوران و نوآوران و كشف استعدادهاي برتر در زمينه‌هاي مختلف علمي و صنعتي و ايجاد انگيزه در بین آنان است .
رئیس دانشگاه سمنان ادامه داد : گسترش تجربه‌هاي علمي و فني و ايجاد زمينه تعامل و همكاري علمي بين محققان و فراهم‌سازی فضايي پرشور و رقابتي بين انديشمندان و دانشمندان این حوزه‌ها از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره چهار روزه است .
وی گفت : نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار این جشنواره در سمنان ، میدان استاندارد ، بلوار جوان و در سالن ورزشی دانشگاه پیام نور مرکز سمنان برگزار خواهد شد .
به گفته رئیس دانشگاه سمنان ، معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه به عنوان دبیرخانه دائمی این جشنواره در نظر گرفته شده است و بر برگزاری این جشنواره در دوره های مختلف نظارت خواهد کرد .
لازم به ذکر است ؛ محمد رضا خباز استاندار سمنان به عنوان رئیس ستاد ، حسن سعدالدین به عنوان جانشین رئیس ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری ، دکتر علی حقیقی اصل به عنوان دبیر کمیته علمی و دبیر جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری و منتخب استان سمنان ، دکتر سیف ا... سعد الدین دبیر برگزاری نمایشگاه ، دکتر داود فیض دبیر جشنواره ایده های برتر ، ، آقای اقوامی پناه به عنوان دبیر کمیته اجرایی ، آقایان معینی دانشمندی و یحیایی به عنوان کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و محمد رضا جهان به عنوان دبیر جشنواره دانش آموزی سومین جشنواره هفته پژوهش و فناوری استان سمنان  منصوب شده اند .
 یاد آور می شود ؛ دانشگاه سمنان برگزار کننده دور اول ، پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار کننده دور دوم و دانشگاه سمنان برگزار کننده دور سوم این جشنواره بوده و هستند .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


      

 

گروه خبری :اخبار تصویری پورتال خبری و وب سایت اصلی, همه خبر های دانشگاه, پارک علم و فناوری, پژوهشی و فناوری    1396/09/04 ساعت :٠٩:٢٢     تعداد نمایش:727    کد خبر:١٢٢٦٠