جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   دیدار مسئولان دانشگاه سمنان با خانواده دو شهید دوران دفاع مقدس

به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، جمعی از مسئولان دانشگاه سمنان با خانواده شهیدان علی اکبر عنایت زاده و حسن عربی از شهدای دوران دفاع مقدس دیدار واز آنان دلجویی و قدر دانی کردند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان در این دیدار ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان ، شهادت را هنر مردان الهي دانست و گفت:‌شهادت هديه خداوند است و نصيب و قسمت هر فردي نمي شود.
حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب شهادت را امتحاني سخت و بزرگ عنوان كرد و گفت: خانواده  این دو شهید والا مقام از اين امتحان بزرگ سربلند بيرون آمدند و باید ، صبر و مقاومت  پدران و مادران شهدا، الگوي همه ما باشد.
وی حفاظت و پاسداری از خون شهدا را وظیفه اصلی برای عموم مردم و بخصوص مدیران و مسئولان دانست و گفت : عمل به وصیت شهدا در خصوص ادامه راه امام راحل و پیروی از ولایت فقیه نباید نادیده گرفته شود.
حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب  با بیان اینکه شهدا و خانواده آنان حق بزرگی بر گردن همه دارند تاکید کرد : شهدا چشم و چراغ این نظام هستند و به برکت خون آنان است که کشورمان در زمینه های مختلف خصوصا علمی توانسته به موفقیتهای خوبی دست یابد.
یاد آور می شود ؛ شهید علی اکبر عنایت زاده  19 دی ماه  سال 1325 در شهرستان سرخه متولد و در سال  1361 عازم جبهه های جنگ شد و در بیستم بهمن همان سال در حالیکه از ناحیه پا مجروح شده بود در عملیات والفجر مقدماتی با اصابت گلوله به قلبش به فیض عظیم شهادت نائل آمد .
شهید حسن عربی هم متولد 24 شهریور 1344 در سرخه بود و پس از دو ماه و 18 روز از حضورش در جبهه 19 اردیبهشت 61 بر اثر اصابت ترکش به پیشانی در عملیات بیت المقدس شهد شیرین شهادت را نوشید .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1396/06/13 ساعت :١٠:٢٢     تعداد نمایش:1063    کد خبر:١١٧٣٢