جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   رونمايي از دستگاه اندازه گيري گازهاي تنفسي همراه با تست پايش سلامت در دانشگاه سمنان

از دستگاه اندازه گيري گازهاي تنفسي همراه با تست پايش سلامت با حضور رئیس دانشگاه سمنان و معاونت دانشجویی این دانشگاه در مركز مشاوره ورزشي و تندرستي رونمایی شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، مدیر تربیت بدنی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : این دستگاه با اعتبار يك ميليارد و پانصد ميليون ريال خريداري و قابلیت انجام تست های سلامت و تندرستي را داراست .
دکتر حق شناس افزود : اين دستگاه متصل به تردميل مدرن پزشكي است و ضمن انجام كارهاي تحقيقاتي، قابليت انجام تست هاي پزشكي ورزشي همچون اندازه گيري حداكثر اكسيژن مصرفي (VO2max)، اندازه گيري حجم هاي مختلف ريوي، ميزان سوخت و ساز چربي، كربوهيدرات و پروتئين در بدن و .... را دارد.
به گفته دکتر حق شناس ؛  تست پايش سلامت كاركنان و اساتيد با همكاري مركز بهداشت و مديريت تربيت بدني دانشگاه نیز  تا پايان تير روزهاي شنبه و دوشنبه براي بانوان و روزهاي يكشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه براي آقايان انجام می شود .
 
 
 
 
 
 
 
 


      

 

گروه خبری :اخبار تصویری پورتال خبری و وب سایت اصلی, همه خبر های دانشگاه, دانشجویی, ورزشی    1396/04/14 ساعت :١٠:٢٦     تعداد نمایش:1826    کد خبر:١١٥٩٥