جمعه ٣١ فروردين ١٣٩٧


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   ادای احترام به شهید محمد پازوکی طرودی از مخترعان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

رئیس و اعضای شورای دانشگاه سمنان با حضور در پارک علم و فناوری این دانشگاه به مخترع بسیجی شهید  این پارک شهید محمد پازوکی طرودی با اهدای شاخه های گل ادای احترام کردند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ در این برنامه که همزمان با شورای دانشگاه درسالن جلسات  پارک علم و فناوری برگزار شد ، دکتر عباس هنر بخش رئوف و دیگر اعضای شورا با اهدای شاخه های گل به این شهید والا مقام ادای احترام کردند .
دکتر هنر بخش رئوف در حاشیه این مراسم در یادداشتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید پازوکی ، بر ادامه راه این شهید والا مقام و خدمتگزاری برای ایران عزیز تاکید کرد .
شهید محمد پازوکی طرودی از مخترعان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ، همراه با گروه تفحص شهدای ایران در ارتفاعات کانی مانگا واقع در پنجوین عراق به دنبال پیکر مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس بود ، که بر اثر انفجار مین والمری باقیمانده از آن دوران مجروح و به شهادت رسید .
این شهید والا مقام ، فناور برگزیده پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان بود و به جز دستگاه جسد یاب که برای نخستین بار در جهان ساخته بود ، توانست «دستگاه تشخیص دهنده ویروس، باکتری و انگل و میکروب در بدن به وسیله سیگنال» را بسازد که مورد توجه مجامع پزشکی جهان هم قرار گرفت .
شهید پازوکی در سال 1394 ، عنوان کارگر نمونه فناور کشور را از آن خود کرد  .

 

 

 

 

 

 

 

 

 


      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه, پارک علم و فناوری    1396/04/13 ساعت :١١:٢٧     تعداد نمایش:1452    کد خبر:١١٥٨٩