يکشنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٦ |
به نام خداوند جان و خرد


سپاس خداوند عزيز حكيم را كه هر ساله با فرا رسيدن   ماه مهر، دانشگاه ها رنگ و بوي زندگي و طراوت را به خود می گیرند و با عطر وجود دانشجويان و دانش پژوهان معطّر  مي گردند.
 مقدم شما ره پويان علم و دانش گلباران، و دانشگاه سمنان به افتخار قدومتان نور باران باد.
تقارن هفته دفاع مقدس را با بهار دانش و تعليم و تربيت گرامي داشته و آغاز سال تحصيلي جديد را به همة دانشگاهيان عزيز، و بويژه دانشجويان جديدالورود تبريك و تهنيت مي گويم.
 اميد است اين تقارن و هم زماني خجسته، آغازي بر يك حركت پرشتاب علمي و شكوفائي و بالندگي كشور عزيزمان باشد.
سال 1394 كه به فرمايش مقام معظم رهبري به سال « دولت و ملت ، همدلی و همزبانی » مزيّن شده است، با توجه به رسالت وجودي دانشگاه به عنوان مهم ترين و اصلي ترين ركن توسعه و مهم ترين ابزار دسترسي به استقلال فرهنگي، اقتصادي، سياسي و ... مسؤوليتي بس شگرف و بزرگ را براي تمامي دانشگاهيان تأكيد و تعريف مي نمايد؛ كه در اين راستا « دانشگاه سمنان به عنوان نگين اندیشه و خردورزي خطّه كوير و بزرگترين دانشگاه جامع استان سمنان »، نيازمند به عزمي جزم براي يافتن نقش مهم و اساسي خود در اعتلاي فضاي علمي، فرهنگي و اجتماعي جامعه مي باشد و اين مهّم جز به مدد، تلاش و اهتمام ارزنده تمامي اركان آن اعّم از دانشجويان ارجمند، اساتيد بزرگوار و كاركنان محترم و شريف ميسّر نخواهد بود. 
همزمان با فرا رسيدن دوباره بهار علم و دانش، فرصت را مغتنم شمرده و مجدداً حضور مبارك و صميمي يكايك دانشجويان را در دانشگاه سمنان خير مقدم و شادباش عرض نموده و اميدوارم در طول سال تحصيلي پيش رو، دانشجويان عزيز با تكيه بر توانمندي ها و استعدادهاي خود، و با استفاده از ظرفيت هاي علمي و پژوهشي دانشگاه، همراه با اساتيد، مديران، كارشناسان و كاركنان دانشگاه در محيطي پر نشاط به فعاليت علمي پرداخته و حضور حقيقي و تأثير گذار خود را در عرصه هاي علمي و فرهنگي جامعه به اثبات برسانند.
بي شك توليد علم آميخته با ايمان اصلي ترين رسالت مجموعه دانشگاهي مي باشد و براي نيل به اين آرمان متعالي و ايجاد دانشگاه تمدن ساز و در راستای سیاست های « دولت تدبیر و امید »، مي بايست روحيه علم محوري توام با تدبیر، دانایی و امید بر جامعه مسلط شود، و لازمه اين مهّم تلاش و كوشش شما عزيزان در دانشگاه و بسط افق هاي علمي كشور مي باشد.
اميد است مديران ، اساتيد و کارکنان ارجمند پرتلاش و متعهد دانشگاه، هم چون گذشته بستر مناسب را براي ارائه خدمات آموزشي و پژوهشي به دانشجويان عزيز فراهم آورند.
از درگاه يگانه سبحان براي تمامي عزيزان در سال تحصيلي جديد، موفقيت، بهروزي و نيك فرجامي آرزو مي نمايم.

 


دکتر عباس هنر بخش رئوف
      رئیس  دانشگاه