پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧ |

اطلاعیه ها

آمار بازدیدها

بازديدکنندگان اين صفحه :1518781
بازديدکنندگان امروز :20478
کل بازديدکنندگان :24546354
بازديدکنندگان آنلاين :13
زمان بارگزاري صفحه :0.0938

ثانيه

 

تقویم

اوقات شرعینسخه چاپي      ارسال به دوست    

   معاون وزیر علوم:2.5 میلیون مترمربع طرح های دانشگاهی کشور با کمک خیران در دولت یازدهم تکمیل شد

 معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نزدیک به 2.5 میلیون مترمربع طرح نیمه تمام دانشگاه های سراسر کشور که رشد پنج تا 50 درصد داشتند در دولت تدبیر و امید با کمک بنیاد خیرین به بهره برداری رسید
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛  محمد حسین امید روز چهارشنبه در نشست بنیاد خیرین دانشگاه سمنان در سالن اجتماعات این دانشگاه، افزود: 150 میلیارد تومان طرح های عمرانی درحال ساخت به وسیله بنیاد خیرین دانشگاه ها سراسر کشور در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: 50 میلیارد تومان طرح های عمرانی در سال 95 در دانشگاه های سراسر کشور به بهره برداری رسید.
وی با بیان این که در گذشته کمتر از 10 بنیاد خیرین در دانشگاه های سمنان، یزد، کاشان وجود داشت، یاد آور شد: این تعداد به بیش از 61 بنیاد افزایش پیدا کرده است که نشان دهنده اعتماد خیران به دانشگاه ها و تمایل مردم نیک اندیش کشور برای کمک تعالی و رشد علم در بین جوانان برای پیشرفت کشور است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یاد آورشد: یکی از تاکیدهای مقام معظم رهبری افزایش وقف علمی و حمایت از نخبگان است که اکنون 10 هزار نخبه با حمایت های مالی از طریق بنیاد خیرین در دانشگاه و مقاطع مختلف دانشگاهی تامین مالی و حمایت می شوند.
وی گفت: طرح هایی که توسط خیرین آغاز می شود و به 50 درصد پیشرفت در ساخت می رسد از سوی دولت بقیه آن طرح‌ها تکمیل می‌شود و خیران معاف از پرداخت مالیاتی هستند.
 وی به آغاز طرح مشارکتی وقف با اوراق 100 هزار تومانی برای مشارکت گرفتن از خیران در برخی از استان های کشور اشاره کرد و گفت: استان های تهران، کاشان و یزد در این طرح برای افزایش مشارکت حداکثری مردم در کمک به بنیاد خیرین قدم برداشته اند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به طرح های بزرگ عمرانی دانشگاه سمنان، گفت: ساخت و تکمیل برخی طرح های نیمه کاره این دانشگاه ممکن است با اعتبار عمرانی 50 سال به طول بینجامد ولی با مشارکت بنیاد خیرین این طرح ها کمتر از 10سال به بهره برداری می رسد.
محمدحسین امید امروز پس از حضور در این نشست، یبمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان را در ساختمان اهدایی خیر حاج غلامحسین پهلوانیان افتتاح کرد و ساخت یک مجموعه آموزشی، فرهنگی و تجاری در زمین اهدایی خیر مرحوم آقای حاج علی آقا سیستانی را در سمنان کلنگ زنی کرد.
هزار و 160 خیر در بنیاد خیرین دانشگاه های کشور عضویت دارند.
دانشگاه سمنان با حدود بیش از 14 هزار دانشجو، در برخی شاخص های علمی و پژوهشی در جایگاه دوازدهمین دانشگاه برتر کشور قرار دارد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


      

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1395/12/25 ساعت :١٣:٠٦     تعداد نمایش:2984    کد خبر:١٠٩٩٣

  
 


 

آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
کد پستی : 19111-35131    تلفن : 33654100-023         نمابر : 33321005-023
پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه : news@semnan.ac.ir
تلفن روابط عمومی دانشگاه : 33654128-023

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه سمنان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا ملانع است.
Copyright © 2018 -Semnan university  All rights reserved