پنج شنبه ٠٢ فروردين ١٣٩٧


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   با حضور معاون وزیر علوم؛ بیمارستان حیوانات خانگی دانشگاه سمنان افتتاح و ساخت یک مجتمع چندمنظوره آغاز شد

بیمارستان حیوانات خانگی و مجتمع چندمنظوره دانشگاه سمنان با حضور محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات فناوری در ساختمان و زمین  اهدایی خیران، در سمنان بهره برداری و آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، رییس دانشگاه سمنان در حاشیه افتتاح و آغاز ساخت این طرح ها گفت: بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی این دانشگاه در ساختمان اهدایی خیر حاج قربانعلی پهلوانی افتتاح و ساخت یک مجموعه آموزشی، فرهنگی و تجاری در زمین اهدایی خیر مرحوم آقای حاج علی آقا سیستانی کلنگ زنی شد.
دکتر عباس هنر بخش رئوف افزود : با مجوزهای لازم در زمین  اهدایی واقع در چهاره راه مازندران سمنان مجتمعی در چهار طبقه از سوی دانشگاه و با کمک وزارت علوم ساخته خواهد شد  که شامل واحدهای فرهنگی، تجاری ، آموزشی و کتابخانه است که این مجموعه بعد از هشت سال پیگیری دانشگاه سمنان ساخته می شود.
رییس دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان  هم گفت: بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی این دانشگاه با ساختمان اهدایی ساخته شده خیر حاج قربانعلی پهلوانی در زمینی به مساحت 364 متر مربع و در سه طبقه با زیر بنای 652 متر به بهره برداری رسید.
دکتر محمد حسن یوسفی افزود: این واحد اولین بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان است که تا کنون 250 میلیون تومان برای تجهیزات پزشکی و آغاز به کار آن هزینه شده است.
رییس دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه این بیمارستان در بخش های مختلف حیوانات خانگی با آموزش و پژوهش دانشجویان دکترا، در حال تحصیل و پژوهش برای اعضای هیات علمی است، افزود: بیمارستان آموزشی و پژوهشی حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان مجهزترین بیمارستان حیوانات خانگی در بخش معاینه حیوانات کوچک، جراحی، دام کوچک و پرندگان زینتی، رادیولوژی، آزمایشگاه، بیوشیمی و میکروبی به بهره برداری رسید.
در هر ترم دانشگاهی 30 تا 35 دانشجو وارد دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان می شوند و تا کنون 2 دوره دانشجویان از این دانشکده دانش‌آموخته شده اند.
محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تحقیقات فناوری امروز برای حضور در نشست مجمع بنیاد خیران دانشگاه سمنان و افتتاح و کلنگ زنی دو طرح اهدایی خیران به سمنان سفر کرد.

 

 

 

 

       

 

گروه خبری :همه خبر های دانشگاه    1395/12/25 ساعت :١٢:٢١     تعداد نمایش:2542    کد خبر:١٠٩٩٢